14:15

Baschet Masculin

Vedetele care vor face parte din echipa de baschet masculin cu care SUA va aborda Jocurile Olimpice de la Paris

LeBron James, Stephen Curry si Kevin Durant sunt cele trei mari vedete pe care selectionata masculina de baschet a Statelor Unite se va baza la Jocurile Olimpice de la Paris, din aceasta vara 26 iulie - 11 august), informeaza EFE.

Baschet: Bakken Bears - CSO Voluntari, scor 85-81, in finala European North Basketball League

Echipa de baschet masculin CSO Voluntari a fost invinsa miercuri, la Aarhus, de formatia Bakken Bears, scor 85-81 35-35), in finala European North Basketball League ENBL). Ambele formatii au jucat prima finala europeana din palmares.

CSO Voluntari va juca finala European North Basketball League

Echipa de baschet masculin CSO Voluntari s-a calificat, marti, in finala European North Basketball League ENBL), dupa ce a invins formatia Liege Basket, scor 80-79 52-39), in prima semifinala a Turneului Final Four, de la Aarhus. CSO Voluntari joaca in premiera in ENBL.

CSO Voluntari, calificata in finala Ligii Nord-Europene

CSO Voluntari s-a calificat in finala Ligii Nord-Europene de baschet masculin ENBL), dupa ce a invins echipa belgiana RSW Liege Basket cu scorul de 80-79 19-23, 33-16, 17-17, 11-23), marti, in prima semifinala de la Aarhus Danemarca). Ilfovenii au facut un sfert doi excelent, astfel ca dupa 20 de minute conduceau la diferenta de 13 .

SCM Timisoara a fost invinsa de MKS Dabrowa Gornicza, in finala Alpe Adria Cup

SCM Timisoara a fost invinsa de polonezii de la MKS Dabrowa Gornicza, cu un scor de 90-88 22-21, 24-21, 20-20, 24-26), miercuri seara, la Kapfenberg Austria), in finala competitiei de baschet masculin Alpe Adria Cup.

Baschet masculin: U-BT Cluj, eliminata din EuroCup - Campioana Romaniei s-a oprit in sferturi

U-BT Cluj-Napoca nu a reusit sa obtina o calificare istorica in semifinalele EuroCup la baschet masculin, campioana Romaniei fiind invinsa miercuri, pe teren propriu, de formatia London Lions, scor 91-79 51-37).

Baschet: London Lions, adversara campioanei U BT Cluj in sferturile BKT EuroCup

Echipa de baschet masculin London Lions a invins miercuri, pe teren propriu, formatia Turk Telekom, scor 100-77 60-44), in optimile BKT EuroCup si s-a calificat in sferturi, faza in care se va duela, in 13 martie, cu campioana Romaniei, U Banca Transilvania Cluj. 000 de fani vor asista la meciul din BT Arena.

Romania, umilita la Cluj de Luxemburg in preliminariile Cupei Mondiale FIBA. Adversarii au inscris 20 de puncte consecutive si au obtinut o victorie care parea SF

Echipa nationala de baschet masculin a Romaniei a fost rapusa de Luxemburg in debutul precalificarilor europene pentru Cupa Mondiala FIBA din 2027. Romania, umilita la Cluj de Luxemburg .

Precalificari CM 2027 la baschet masculin: Romania, esec in fata Luxemburgului desi a condus la 23 de puncte

Nationala de baschet masculin a Romaniei a suferit un esec in primul meci al precalificarilor pentru Campionatul Mondial din 2027, fiind invinsa in prelungiri de Luxemburg, scor 76-72.

Romania, esec umilitor in preliminariile Cupei Mondiale! Tricolorii lui Mihai Silvasan au fost invinsi de Luxemburg

Nationala de baschet masculin a Romaniei a fost invinsa pe teren propriu de selectionata similara a statului Luxemburg, dupa prelungiri, cu scorul de 76-72, in primul meci din faza precalificarilor europene pentru Cupa Mondiala din 2027. La debutul lui Mihai Silvasan pe banca tehnica, tricolorii au condus tot meciul, inclusiv la 23 de puncte, fiind .

Primul obiectiv bifat pentru elevii lui Silvasan. U-BT Cluj-Napoca a cucerit Cupa Romaniei

Pentru al doilea an consecutiv, U-BT Cluj-Napoca a cucerit Cupa Romaniei la baschet masculin, dupa o finala castigata in fata formatiei Rapid cu scorul de 84-70. in partida desfasurata in Sala Polivalenta din Cluj-Napoca, elevii lui Mihai Silvasan s-au vazut condusi finalul primului sfert, dar apoi au preluat initiativa. impinsi la spate de publicul senzational, .

U-BT Cluj-Napoca a castigat Cupa Romaniei

Pentru a sasea oara in istorie echipa U-BT Cluj-Napoca a cucerit Cupa Romaniei la baschet masculin.

Baschet: CSM Constanta, Rapid Bucuresti, CSM Oradea si U BT Cluj, in semifinalele Cupei Romaniei

Meciurile din sferturile Cupei Romaniei la baschet masculin s-au disputat, joi, la Cluj-Napoca, in cadrul Turneului F8, iar echipele calificate in semifinale sunt CSM Constanta, Rapid Bucuresti, CSM Oradea si U BT Cluj.

U-BT Cluj-Napoca s-a calificat in sferturile Eurocup, desi a pierdut meciul cu Lietkabelis. E prima echipa din Romania care trece de faza grupelor

U-BT Cluj-Napoca s-a calificat in sferturile Eurocup la baschet masculin, desi a pierdut meciul cu Lietkabelis, informeaza GSP. U-BT Cluj a devenit astfel prima echipa din Romania care trece de faza grupelor in aceasta competitie. Cum a ajuns U-BT Cluj in sferturile Eurocup .

Baschet masculin: U-BT Cluj-Napoca, calificare istorica in sferturile EuroCup

U-BT Cluj-Napoca a reusit o calificare fantastica in sferturile EuroCup la baschet masculin, desi a pierdut ultimul meci din grupe cu Lietkabelis, scor 92-87.

U-BT Cluj-Napoca, cu un pas in sferturile de finala ale EuroCup, dupa o victorie dramatica pe terenul detinatoarei trofeului

Formatia de baschet masculin U-BT Cluj-Napoca e cu un pas in sferturile de finala ale EuroCup, dupa ce a reusit o victorie istorica in fata detinatoarei trofeului, formatia spaniola Dreamland Gran Canaria, in deplasare, cu scorul de 113-111. Clujenii s-au impus dupa prelungiri, dupa ce scorul a fost egal la capatul celor patru sferturi 20-37, .

Baschet masculin: U-BT Cluj-Napoca, victorie istorica in fata detinatoarei trofeului

U-BT Cluj-Napoca a reusit o victorie fantastica in fata spaniolilor de la Dreamland Gran Canaria, detinatoarea trofeului, scor 113-111 20-37, 34-20, 23-16, 21-25, 15-13), in penultima etapa din Grupa B a competitiei masculine de baschet EuroCup.

Baschet: Valmiera - CSO Voluntari, scor 78-92, in grupa B a ENBL

Echipa de baschet masculin CSO Voluntari a invins marti, in deplasare, formatia Valmiera Glass Via, scor 92-78 46-37), in al saselea meci din grupa B a European North Basketball League ENBL). CSO Voluntari este lider si calificata in play-off.

U-BT Cluj-Napoca, victorie dramatica in EuroCup. Campioana Romaniei a surclasat-o pe Buducnost

U-BT Cluj-Napoca, campioana Romaniei la baschet masculin, a surclasat formatia muntenegreana Buducnost VOLI Podgorica, cu scorul de 79-77, in deplasare, in Grupa B a EuroCup. U-BT a facut o prima jumatate de meci slaba, iar dupa 20 de minute era condusa la 14 puncte 45-31). Campioana Romaniei a revenit in partea secunda si a reusit .