10:30

FC Botosani castiga spectaculos cu Dinamo

FC Botosani si-a inaugurat noctura cu o victorie spectaculoasa impotriva lui Dinamo, scor 3-2, intr-un meci in care cainii au ramas cu doi oameni mai putin, dupa eliminarile lui Fai si Barboianu, egaland spre final prin Bogdan Gavrila. Scorul final a fost stabilit de Ngankam din pasa lui Acsinte. Fulop a deschis scorul in minutul 28, Dinamo a restabilit egalitatea inainte de pauza prin Alexe din penalti, iar Ngadeu a readus Botosaniul in avantaj. Finalul a fost unul interzis cardiacilor, cu Dinamo trecand de la extaz la agonie. Bogdan Gavrila a egalat dupa o cascada de driblinguri, avand sansa reusitei de 3-2. Pe contraatac, Ngankam, introdus in repriza a doua, a contribuit decisiv la prima infrangere a cainilor din aceasta stagiune. continuă pe Online Sport

actualitate, 10:30