23:45

Calificarea Conference

FCSB arbitreaza lupta pentru locul doi in campionat. Gigi Becali: Nu pleaca nimeni in vacanta

Campioana cu trei etape inaintea finalului de sezon, FCSB va arbitra lupta pentru pozitia secunda care asigura calificarea in preliminariile Conference League.

Veteranul italian Bonucci a ingropat-o pe Fenerbahce

Leonardo Bonucci a ratat lovitura de la 11 metri prin care Olympiacos Pireu a obtinut calificarea in semifinalele Conference League.

PAOK-ul lui Razvan Lucescu, eliminata din Conference League! Echipele calificate in semifinalele competitiei

PAOK Salonic, echipa antrenata de romanul Razvan Lucescu, a ratat calificarea in semifinalele Conference League, dupa ce a fost invinsa de pe teren propriu cu 2-0 de FC Bruges. in penultimul act al celei de-a treia competitii europeane s-au mai calificat Fiorentina, Aston Villa si Olympiakos Pireu. La Salonic, ambele goluri ale oaspetilor au fost .

PAOK Salonic a ratat calificarea in semifinalele Europa Conference League, dupa 0-2 cu FC Bruges

PAOK Salonic, echipa pregatita de romanul Razvan Lucescu, a pierdut calificarea in semifinalele Europa Conference League la fotbal, dupa ce a fost invinsa pe teren propriu cu 2-0 de FC Bruges in mansa secunda a sferturilor de finala.

Razvan Lucescu a ratat calificarea in semifinalele Conference League

PAOK Salonic a suferit o noua infrangere in fata celor de la Club Brugge, scor 2-0 pentru belgieni, iar formatia antrenata de Razvan Lucescu s-a oprit in sferturile de finala ale Conference League.

Aston Villa in semifinalele Conference League dupa lovituri de departajare cu Lille

Echipa engleza Aston Villa a obtinut in extremis calificarea in semifinalele Conference League, dupa ce a fost condusa cu 2-0 de Lille in returul din Franta.

Ziua decisiva pentru calificarea in semifinalele Ligii Europa si Conference League

Seara de joi, 18 aprilie, este dedicata meciurilor retur din sferturile de finala in Liga Europa si Conference League. in toate cele opt meciuri programate totul este posibil, inclusiv ca Liverpool sa rastoarne avantajul de 3-0 obtinut de Atalanta pe Anfield Road, desi statistica este impotriva cormoranilor.

Deznodamant nebun in dubla dintre Maccabi Tel-Aviv si Olympiacos Pires. Ne-am amintit de Dinamo si Miracolul de la Liberec

Echipa din Grecia a obtinut calificarea in sferturile de finala din Conference League, dupa ce pierduse mansa tur, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 in fata celor de la Maccabi Tel-Aviv. Razvan Lucescu s-a calificat in sferturile Conference League .

Ajax, Olympiakos Pireu si Dinamo Zagreb s-au calificat in optimile Europa Conference League

Ajax Amsterdam, Olympiakos Pireu, Dinamo Zagreb, Union Saint-Gilloise, Servette Geneva, Molde FK si Sturm Graz au reusit calificarea, joi seara, in optimile de finala ale Europa Conference League la fotbal.

Au fost stabilite meciurile din play-off-ul pentru optimile de finala ale Europa Conference League

Astazi a avut loc la Nyon, in Elvetia, tragerea la sorti a play-off-ului pentru calificarea in optimile de finala ale Europa Conference League. Cea mai titrata echipa aflate in competitie, Ajax Amsterdam o va infrunta pe BodoGlimt, noua campioana a Norvegiei. Venita din Europa League, Ajax va primi replica unei formatii care a trecut greu .

Au fost stabilite meciurile din play-off-ul pentru optimile Conference League in optimi avem si un antrenor roman

Tragerea la sorti de luni de la Nyon a stabilit cele opt duble pentru calificarea in optimile Conference League. Tot astazi au fost trase la sorti si optimile UEFA Champions League.

S-au stabilit meciurile de baraj din Conference League

Cele opt echipe clasate pe locul secund in grupele de Conference League vor intalni opt echipe care au incheiat pe locul trei in grupele din Europa League. Miza este calificarea in optimile de finala din Conference League, acolo unde sunt calificate direct castigatoarele celor opt grupe.

Ultimele rezultate din grupele Conference League

Vedeti mai jos care au fost rezultatele din ultima etapa a grupelor in Conference League, competitia unde toate echipele din Romania au ratat calificarea in faza grupelor.

Conference League: PAOK Salonic s-a calificat in optimi Scorul etapei reusit de fosta adversara a FCSB Rezultatele zilei

Penultima etapa a grupelor Conference League a adus victoria echipei antrenate de Razvan Lucescu, PAOK Salonic, scor 2-1 pe terenul nemtilor de la Frankfurt. Ambele echipe si-au asigurat calificarea.

Europea League: Ajax Amsterdam paraseste competitia Victorie la scor pentru Liverpool Rezultatele zilei

Runda a cincea a grupelor Europa League a consemnat eliminarea olandezilor de la Ajax Amsterdam din competitie, fosta campioana avand sanse doar la calificarea in Conference League.

Liviu Ciobotariu: Am fost echipa mai buna

Sepsi s-a luptat pana in ultima secunda pentru calificarea in grupele Conference League, dar pana la urma covasnenii au parasit competitia dupa ce au pierdut, cu 3-2, returul cu Bodo Glimt, in deplasare. Un meci care a avut nevoie de prelungiri, adica s-a incheiat dupa 120 de minute.

Reactie virala a antrenorului echipei HJK Helsinki, dupa eliminarea Farului. Ce a spus in vestiar

Farul a pierdut cu 2-0 meciul de la Helsinki si a ratat calificarea in grupele Conference League si potul de trei milioane de euro de la UEFA. Antrenorul echipei HJK Helsinki a tinut un discurs special in vestiar, imediat dupa victorie. Ce au auzit in vestiar jucatorii lui HJK Helsinki Romania nu are nicio echipa .

Razvan Lucescu, calificare in grupele UEFA Conference League - Echipele care merg in grupe

PAOK a obtinut calificarea in grupele UEFA Conference League. Formatia antrenata de Razvan Lucescu a castigat si returul play-off-ului cu scotienii de la Hearts si s-au calificat cu scorul de 6-1 la general.

Sepsi, eliminata de Bodo Glimt dupa prelungiri

Echipa Sepsi Sf. Gheorghe a ratat calificarea in grupele Conference League, dupa ce a pierdut mansa retur cu Bodo Glimt, scor 3-2, dupa prelungiri. Asa am trait BodoGlimt - Sepsi Conference League 20232024: Rezultate si Program echipe romanesti .

Romania, fara reprezentante in Europa. Farul si Sepsi au ratat calificarea in grupele Conference League

Farul Constanta si Sepsi OSK Sfantu Gheorghe au ratat calificarea in grupele Europa Conference League, dupa ce au fost invinse de HJK Helsinki si BodoGlimt. Campioana Romaniei a pierdut cu 2-0, iar castigatoarea Cupei s-a inclinat cu scorul de 3-2, dupa doua reprize de prelungiri. Dupa ce se impusese la Ovidiu cu scorul de 2-1, .

actualitate, 23:45