21:15

Calificat Conference

PAOK-ul lui Razvan Lucescu, eliminata din Conference League! Echipele calificate in semifinalele competitiei

PAOK Salonic, echipa antrenata de romanul Razvan Lucescu, a ratat calificarea in semifinalele Conference League, dupa ce a fost invinsa de pe teren propriu cu 2-0 de FC Bruges. in penultimul act al celei de-a treia competitii europeane s-au mai calificat Fiorentina, Aston Villa si Olympiakos Pireu. La Salonic, ambele goluri ale oaspetilor au fost .

PAOK Salonic, remontada de sezantie in Conference League. Elevii lui Razvan Lucescu au zdrobit-o pe Dinamo Zagreb

PAOK Salonic, formatia antrenorului roman Razvan Lucescu, s-a calificat in sferturile de finala ale Conference League, dupa o revenire de senzatie. Grecii au invins-o pe teren propriu pe Dinamo Zagreb cu scorul de 5-1, dupa ce in meciul tur pierdusera cu 2-0 in Croatia. Dupa ce in tur se inclinasera cu 2-0 in Croatia, PAOK .

Olympiakos Pireu a intors in mod incredibil rezultatul din tur si s-a calificat in fata Maccabi Tel Aviv. Tot dupa un meci castigat la scor s-a calificat si Aston Villa

Aston Villa si Olympiakos Pireu s-au calificat in sferturile de finala ale Europa Conference League la fotbal, dupa ce au obtinut victorii la scor, joi seara, in mansa secunda a optimilor.

Deznodamant nebun in dubla dintre Maccabi Tel-Aviv si Olympiacos Pires. Ne-am amintit de Dinamo si Miracolul de la Liberec

Echipa din Grecia a obtinut calificarea in sferturile de finala din Conference League, dupa ce pierduse mansa tur, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 in fata celor de la Maccabi Tel-Aviv. Razvan Lucescu s-a calificat in sferturile Conference League .

Razvan Lucescu s-a calificat in sferturile Conference League

Echipa PAOK Salonic s-a calificat in sferturile de finala din Conference League dupa o victorie spectaculoasa obtinuta pe teren propriu in returul cu Dinamo Zagreb.

Cand 2 goluri nu sunt indeajuns. Calificare spectaculoasa pentru echipa antrenata de Razvan Lucescu, in sferturile Europa Conference League

PAOK Salonic s-a calificat spectaculos in sferturile de finala ale Europa Conference League la fotbal, dupa ce a surclasat-o pe Dinamo Zagreb cu scorul de 5-1, joi seara, pe teren propriu, in mansa secunda a optimilor.

Conference League: Razvan Lucescu, in sferturi - Victorie zdrobitoare cu Dinamo Zagreb, dupa 0-2 in tur

PAOK Salonic, echipa antrenata de Razvan Lucescu, s-a calificat in sferturile competitiei UEFA Conference League, dupa ce s-a impus cu 5-1 in fata formatiei Dinamo Zagreb.

Ajax, Olympiakos Pireu si Dinamo Zagreb s-au calificat in optimile Europa Conference League

Ajax Amsterdam, Olympiakos Pireu, Dinamo Zagreb, Union Saint-Gilloise, Servette Geneva, Molde FK si Sturm Graz au reusit calificarea, joi seara, in optimile de finala ale Europa Conference League la fotbal.

Fenerbahce Istanbul s-a calificat in optimile Europa Conference League

Fenerbahce s-a calificat in optimile de finala ale Europa Conference League la fotbal, dupa ce a surclasat formatia slovaca Spartak Trnava cu scorul de 4-0.

Antrenorul roman care este invincibil in acest sezon in cupele europene

PAOK a jucat joi ultimul meci din Grupa G a UEFA Conference League si s-a impus cu scorul de 4-2 in fata finlandezilor de la HJK Helsinki, scor 4-2. Echipa lui Razvan Lucescu s-a calificat in primavara europeana si este neinvinsa.

Echipa lui Razvan Lucescu merge in primavara europeana. Rezultatele complete din Conference League

PAOK Salonic, echipa antrenata de romanul Razvan Lucescu, s-a impus in deplasare in fata lui Eintracht Frankfurt, scor 2-1, si s-a calificat in optimile de finala ale Europa Conference League. Formatia elena a castigat grupa cu o etapa inainte de final, dupa ce a invins-o pe Eintracht cu 2-1, chiar la Frankfurt, prin golurile marcate .

PAOK Salonic si Viktoria Plzen s-au calificat in optimile Europa Conference League

PAOK Salonic, echipa antrenata de romanul Razvan Lucescu, si Viktoria Plzen si-au asigurat, castigarea grupelor din Europa Conference League la fotbal si totodata biletul pentru optimile de finala ale competitiei.

Conference League: PAOK Salonic s-a calificat in optimi Scorul etapei reusit de fosta adversara a FCSB Rezultatele zilei

Penultima etapa a grupelor Conference League a adus victoria echipei antrenate de Razvan Lucescu, PAOK Salonic, scor 2-1 pe terenul nemtilor de la Frankfurt. Ambele echipe si-au asigurat calificarea.

Europa Conference League: PAOK Salonic, echipa antrenata de romanul Razvan Lucescu merge in optimile competitiei

PAOK Salonic, echipa antrenata de romanul Razvan Lucescu, Eintracht Frankfurt, FC Bruges si Viktoria Plzen s-au calificat in faza urmatoare a Europa Conference League la fotbal, dupa meciurile de joi din etapa a patra a grupelor.

Gigi Becali ameninta din nou ca se retrage din fotbal. Avertismentul patronului de la FCSB

Gigi Becali a ratat trei milioane de euro, dupa ce echipa nu s-a calificat in grupele Conference League si pare ca se gandeste din nou sa se retraga din fotbal. Omul de afaceri a explicat ca in acest moment investeste in echipa in speranta ca FCSB va juca mai multe meciuri in cupele europene, locul .

Dezastru total pentru fotbalul romanesc. Cum arata cifrele in clasamentul coeficientilor UEFA

Romania ar fi putut face un salt important in clasamentul coeficientilor UEFA, daca Farul si Sepsi s-ar fi calificat in grupele Conference League. insa, infrangerile celor doua echipe au lasat tara noastra fara puncte in acest top. Cum arata cifrele in clasamentul coeficientilor. Pe loc este Romania in clasamentul coeficientilor Romania ocupa locul 23 in .

Conference League. Toate echipele care s-au calificat in faza grupelor

PAOK Salonic, echipa antrenata de Razvan Lucescu, s-a calificat, joi seara, in grupele Europa Conference League la fotbal, insa nu a reusit acelasi lucru si Dinamo Kiev, formatie antrenata de Mircea Lucescu.

Razvan Lucescu, calificare in grupele UEFA Conference League - Echipele care merg in grupe

PAOK a obtinut calificarea in grupele UEFA Conference League. Formatia antrenata de Razvan Lucescu a castigat si returul play-off-ului cu scotienii de la Hearts si s-au calificat cu scorul de 6-1 la general.

Sepsi, laudata in presa maghiara, dupa succesul din Europa. Continua sa scrie istorie

Jurnalistii maghiari sunt incantati ca Sepsi s-a calificat in play-off-ul Conference League dupa ce a trecut de Aktobe si au laudat echipa lui Liviu Ciobotariu. Nemzeti scrie ca formatia din Sfantu Gheorghe continua sa scrie istorie. Sepsi s-a calificat pentru prima data in play-off-ul Conference League Sepsi a trecut de Aktobe si s-a calificat in .