21:45

Calificat Semifinale

Scrima romaneasca, reprezentata la Paris! Malina Calugareanu s-a calificat la Jocurile Olimpice

Floretista Malina Calugareanu s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris, dupa ce a castigat concursul desfasurat sambata la turneul preolimpic de scrima de la Differdange. Calugareanu a intrat direct in sferturile de finala unde a trecut de grecoaica Aikaterini-Maria Kontochristopoulou cu 15-8, in semifinale a invins-o pe turcoaica Irem Karamete cu 15-12, iar in .

Emma Raducanu, eliminata de Iga Swiatek in semifinalele turneului de la Stuttgart

Jucatoarea poloneza de tenis, Iga Swiatek, ocupanta locului 1 in clasamentul WTA si principala favorita la turneul WTA 500 de la Stuttgart, Germania, s-a calificat vineri seara in semifinale, dupa ce a invins-o in doua seturi pe britanica Emma Raducanu, scor 7-6 72), 6-3, in sferturile de finala. Turneul este dotat cu premii totale in .

VIDEO WTA Stuttgart: Campioana de la US Open, eliminata dupa ce salvase sapte mingi de meci

Marta Kostyuk este una dintre cele mai in forma jucatoare din circuit si a demonstrat acest lucru si la turneul WTA 500 de la Stuttgart. Dupa ce le-a eliminat pe Laura Siegemund campioana din 2017) si Qinwen Zheng favorita 5), sportiva din Ucraina a trecut si de Coco Gauff castigatoarea US Open 2023) si s-a calificat in semifinale.

Iga Swiatek s-a calificat in semifinale la WTA Stuttgart Meci greu in fata Emmei Raducanu

Lidera mondiala Iga Swiatek s-a calificat vineri in semifinalele turneului WTA 500 de la Stuttgart, dupa victoria in fata Emmei Raducanu 303 WTA), scor 7-62), 6-3.

Liga campionilor: Real Madrid si Bayern Munchen vor juca in semifinale

Echipa spaniola Real Madrid s-a calificat miercuri seara in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a invins, in deplasare, la lovituri de departajare, scor 4-3, campioana en-titre a Europei, Manchester City.

Real Madrid isi continua drumul catre titlul cu numarul 15 in Liga Campionilor. Va intalni pe Bayern Munchen in semifinale

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1, atat la capatul celor 90 de minute regulamentare, cat si .

Liga Campionilor: PSG si Borussia Dortmund, calificate in semifinale

Echipele Paris Saint-Germain si Borussia Dortmund s-au calificat, marti, in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce au eliminat formatiile FC Barcelona, respectiv Atletico Madrid. PSG s-a impus, scor 4-1, iar Borussia cu 4-2.

ATP Monte Carlo: Novak Djokovic si-a aflat adversarul din semifinale - Tabloul complet

Casper Ruud s-a calificat in semifinalele turneului ATP de la Monte Carlo, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Ugo Humbert, scor 6-3, 4-6, 6-1.

Stefanos Tsitsipas e in semifinale la Monte-Carlo pentru al 7-lea an consecutiv

Jucatorul grec Stefano Tsitsipas s-a calificat, vineri, in careul de asi la turneul de la Monte-Carlo, competitie ATP Masters 1000.

Principala favorita, calificare dramatica in semifinalele WTA Charleston Patru mingi de meci salvate

Jessica Pegula si Victoria Azarenka au oferit cea mai spectaculoasa partida a zilei la turneul WTA 500 de la Charleston. Principala favorita s-a calificat in semifinale, dupa ce fiecare dintre ele au ratat cate patru mingi de meci.

Cupa Romaniei dinamiteaza lupta pentru cupele europene. De ce tremura granzii din play-off

In semifinale s-au calificat numai outsidere.

Asa am trait Universitatea Craiova - Otelul Galati

Joi de la ora 19:30 am transmis live text in aceasta pagina meciul Universitatea Craiova - Otelul Galati din sferturile de finala ale Cupei Romaniei Betano. in semifinale s-au calificat Corvinul Hunedoara, FC Voluntari si Universitatea Cluj.

Cupa Romaniei: U Cluj, FC Voluntari si Corvinul s-au calificat in semifinale

Echipa Universitatea Cluj s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei dupa ce a dispus miercuri seara, pe teren propriu, la limita, scor 1-0, de FC Hermannstadt.

Irina Begu ajunge in semifinale la primul turneu jucat in 2024

Jucatoarea Irina Begu s-a calificat in semifinalele turneului WTA 125 din Antalya.

ATP Miami: Al patrulea favorit s-a calificat in semifinale Cine poate completa careul de asi

Dupa Jannik Sinner si Daniil Medvedev, Alexander Zverev a reusit si el calificarea in semifinalele turneului ATP 1000 de la Miami, dupa victoria in fata lui Fabian Marozsan 57 ATP).

Danielle Collins n-a renuntat la ideea retragerii. A explicat motivul pentru care vrea sa iasa din tenis

Jucatoarea americana Danielle Collins s-a calificat in semifinale la Miami Open, dupa ce a legat prima data in ultimii doi ani cinci victorii consecutiv in circuitul mondial.

ATP Miami: Campionul en-titre, calificare la pas in semifinale

Daniil Medvedev s-a calificat in semifinalele turneului ATP de la Miami, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Nicolas Jarry, scor 6-2, 7-67).

Miami Open: Elena Ribakina si Victoria Azarenka s-au calificat in semifinale

Finalista din 2023 si cap de serie numarul 4, Elena Ribakina, a obtinut o noua calificare in semifinalele Miami Open, dupa ce a invins-o, marti seara, in sferturile de finala, cu 7-5, 6-74), 6-4, pe Maria Sakkari, cap de serie numarul 8.

Sorana Cirstea, calificare in optimi la WTA Miami

Sorana Cirstea s-a calificat in optimile Turneului WTA 1000 de la Miami. Romanca a trecut de a zecea favorita, Daria Kasatkina, scor 7-5, 6-2. Sorana ajunge pentru al doilea an la rand in aceasta faza a competitiei, dupa ce in 2023 s-a oprit in semifinale.

Daniil Medvedev, calificat in semifinale la Indian Wells. Adversarul din penultimul act

Daniil Medvedev s-a calificat in semifinalele turneului ATP Masters 1. 000 de la Indian Wells, dupa ce l-a invins in doua seturi pe danezul Holger Rune, cu 7-5, 6-4. Medvedev 4 ATP) va juca in penultimul act contra americanului Tommy Paul, victorios in duelul cu norvegianul Casper Ruud, scor 6-2, 1-6, 6-3. Rusul s-a impus in .

actualitate, 21:45