21:15

Cameron Norrie

Australian Open 2024: Calificare dramatica in sferturi pentru unul dintre favoriti

Alexander Zverev si Cameron Norrie s-au duelat timp de patru ore pe Margaret Court Arena, iar germanul a obtinut calificarea in sferturi impunandu-se in tiebreak-ul setului decisiv.

Novak Djokovic si refuzul testului antidoping - Un fost ciclist crede ca liderul ATP ar trebui suspendat

Novak Djokovic este iarasi in atentia lumii tenisului dupa ce a refuzat testarea antidoping inaintea meciului cu Cameron Norrie, din sferturile Cupei Davis.

ITIA vine cu explicatii dupa ce Novak Djokovic a refuzat un test antidoping la Cupa Davis

Agentia Internationala pentru Integritatea Tenisului ITIA) a reactionat dupa ce Novak Djokovic a refuzat un test antidoping inaintea meciului cu Cameron Norrie din sferturile Cupei Davis.

Novak Djokovic, nemultumit dupa incidentul petrecut la Cupa Davis - in 20 de ani nu mi s-a intamplat asa ceva

Novak Djokovic a fost omul care a calificat Serbia in semifinalele Cupei Davis, insa sarbul s-a dezlantuit la adresa agentilor anti-doping, care l-au testat cu aproximativ o ora inaintea meciului cu Cameron Norrie.

Novak Djokovici i-a acuzat pe fanii britanici galagiosi de lipsa de respect dupa victoria din Cupa Davis

Novak Djokovici a acuzat un grup de fani britanici galagiosi ca i-au aratat lipsa de respect pe tot parcursul meciului sau din cadrul Cupei Davis impotriva lui Cameron Norrie, scor 6-4, 6-4, rezultat care a adus victoria Serbiei cu 2-0.

Finala Cupei Davis 2023: Novak Djokovic aduce victoria Serbiei in fata Marii Britanii si se cearta cu suporterii englezi

Novak Djokovic le-a spus unui grup de suporteri englezi sa taca in timp ce incercau sa-i distruga interviul folosindu-se de tobe, dupa ce echipa lor a fost eliminata din Cupa Davis de Serbia. Ar trebui sa invatati cum sa aratati respect, le-a spus Djokovic fanilor. Marea Britanie a pierdut cu 2-0, Cameron Norrie a fost invins de Djokovic .

Fost numar opt mondial, eliminat in turul trei la US Open

Cameron Norrie a fost invins in turul trei la US Open. Britanicul a pierdut in trei seturi disputa cu Matteo Arnaldi, scor 6-3, 6-4, 6-3.

inca un favorit eliminat de la ATP Londra

Cameron Norrie a fost invins in sferturile de finala ale turneului ATP de la Londra. Jucatorul din Regatul Unit a pierdut in fata lui Sebastian Korda in doua seturi, scor 6-4, 7-61).

Gluma zilei dupa ce Novak Djokovic a fost lovit de adversar la ATP Roma

Novak Djokovic si Cameron Norrie au oferit un moment tensionat in optimile de la ATP Roma. Un duel de la fileu s-a incheiat cu o minge care l-a lovit pe liderul mondial, iar ulterior sarbul l-a acuzat pe britanic de lipsa de fair-play.

Novak Djokovic s-a calificat in sferturile de finala ale turneului ATP de la Roma

Novak Djokovic s-a calificat fara emotii in sferturile de finala ale turneului ATP Masters 1. 000 de la Roma, dupa ce l-a invins pe britanicul Cameron Norrie, in doua seturi, cu 6-3, 6-4. Djokovic, care luni ii va ceda primul loc in ierarhia mondiala spaniolului Carlos Alcaraz, a disputat al 77-lea sau meci la Roma, egaland .

GSP: O privire care poate ucide! Au sarit scantei in meciul lui Djokovic de la Roma: Nu voi permite nimanui sa ma trateze asa!

Novak Djokovic 36 de ani, 1 ATP) s-a calificat astazi in sferturile Mastersului de la Roma, dupa un succes in minimum de seturi reusit in fata britanicului Cameron Norrie 27 de ani, 13 ATP), scor 6-3, 6-4.

Reactia categorica a lui Novak Djokovic, dupa ce a fost lovit de adversar in optimile ATP Roma

Novak Djokovic s-a impus in optimile turneului de la Roma in fata lui Cameron Norrie, scor 6-3, 6-4, dar partida a fost marcata de un gest nesportiv al britanicului.

VIDEO Novak Djokovic, in sferturi la ATP Roma - Moment tensionat dupa ce sarbul a fost lovit de adversar

Novak Djokovic s-a calificat in sferturile Mastersului de la Roma, dar meciul cu britanicul Cameron Norrie nu a fost unul lipsit de momente tensionate.

Novak Djokovic si motivul pentru care nu a fost niciodata prieten cu Federer si Nadal

Aflat la Roma acolo unde in optimi va juca marti cu Cameron Norrie, Novak Djokovic a facut o serie de declaratii despre rivalitatea cu Roger Federer si Rafael Nadal. Sarbul a vorbit deschis si despre motivul pentru care nu a fost niciodata prieten cu elvetianul si ibericul.

ATP Monte Carlo: Unul dintre favoriti, eliminat in runda inaugurala

Cameron Norrie al 11-lea favorit al intrecerii) a parasit turneul ATP de la Monte Carlo in runda inaugurala, britanicul fiind invins de Francisco Cerundolo locul 33 mondial).

Favorit de la ATP Miami, infrangere pe repede inainte in fata locului 65 mondial

Britanicul Cameron Norrie a fost invins surprinzator de francezul Gregoire Barrere, sambata, in turul doi de la Miami Open, turneu de categorie ATP Masters 1.

Fost castigator al trofeului in 2021, eliminat in sferturi la Indian Wells

Britanicul Cameron Norrie a pierdut duelul din sferturile de finala ale Indian Wells in fata lui Frances Tiafoe 16 ATP) dupa doua seturi, scor 6-4, 6-4.

VIDEO Surpriza la ATP Rio de Janeiro: Principalul favorit, invins in finala

Carlos Alcaraz a pierdut finala turneului ATP de la Rio de Janeiro, fostul lider mondial cedand in trei seturi contra lui Cameron Norrie locul 13 ATP).

VIDEO ATP Rio de Janeiro: Principalii favoriti, in finala dupa victorii in trei seturi

Carlos Alcaraz si Cameron Norrie s-au calificat in finala turneului ATP 500 de la Rio de Janeiro, dupa doua meciuri spectaculoase cu Nicolas Jarry, respectiv Bernabe Zapata Miralles.

Fostul lider ATP, campion la Buenos Aires

Carlos Alcaraz a castigat turneul ATP Buenos Aires, dupa ce l-a invins in finala pe Cameron Norrie, scor 6-3, 7-5.

actualitate, 21:15