21:45

Campionatului Under

Romania Under-19, invinsa de Ungaria cu 3-1, a retrogradat din primul esalon european la fotbal feminin

Selectionata Romaniei a fost invinsa de echipa Ungariei, cu scorul de 3-1 1-0), marti seara, la Telki Ungaria), in Grupa A7 a preliminariilor Campionatului European de fotbal feminin Under-19 din 2024.

Nationala Under-19 a incheiat Turul de Elita cu o victorie in fata Croatiei! Elevii lui Adrian Dulcea au ratat calificarea la EURO

Selectionata Romaniei Under-19 a incheiat Turul de Elita al Campionatului European de fotbal cu o victorie cu 1-0 obtinuta in fata Croatiei, la Varazdin. Unicul gol al partidei a fost reusit in minutul 73 de Rares Pop. Unicul gol al confruntarii de astazi cu gazda miniturneului de calificare, Croatia, a fost reusit de Rares Pop .

Romania a castigat dramatic in Armenia, in preliminariile Campionatului European Under-21

Victorie chinuita, dar destul de importanta pentru tricolorii mici, pregatiti de Daniel Pancu.

VIDEO. Nationala Under-19, victorie de senzatie in fata Germaniei, in Turul de Elita. Eurogol marcat in prelungiri de Mazilu

Echipa nationala de fotbal Under-19 a Romaniei a obtinut un succes de senzatie in fata selectionatei similare a Germaniei, cu scorul de 3-2, la Vrbovec Croatia), in Grupa a 6-a a Turului de Elita al Campionatului European. Romania a deschis scorul in minutul 28 al primei reprize prin Patrick Dulcea, care l-a invins pe portarul .

Romania, victorioasa in fata Germaniei in turul de elita al Campionatului European Under-19

Selectionata Romaniei a invins dramatic echipa Germaniei, cu scorul de 3-2 2-1), sambata, la Vrbovec Croatia), in Grupa a 6-a a turului de elita al Campionatului European de fotbal Under-19 din 2024.

Romania U19, victorie spectaculoasa cu Germania in Turul de Elita

Selectionata Under 19 a Romaniei a castigat dramatic meciul jucat impotriva Germaniei scor 3-2) in Grupa a 6-a a Turului de Elita al Campionatului European de fotbal din acest an.

Nationala U17 spre EURO 2024: Tricolorii au terminat la egalitate cu Bulgaria

Nationala U17 a Romaniei a remizat, sambata, scor 0-0, cu echipa similara a Bulgariei, in grupa 2 a Turului de Elita Under 17, ultima runda inaintea Campionatului European.

Tineretul continua campania de calificare la EURO 2025! Lotul Romaniei U21 pentru meciul cu Armenia

Selectionerul Daniel Pancu a anuntat lista jucatorilor convocati pentru partida pe care echipa nationala de tineret a Romaniei o va disputa in preliminariile Campionatului European Under 21 din 2025. Selectionta U21 a Romaniei va relua in martie campania de calificare la EURO U21 din 2025, cu meciul retur impotriva Armeniei, ce se va disputa in .

Nationala Romaniei Under 17, calificata la Turul de Elita al EURO 2024

Selectionata Under 17 a Romaniei s-a calificat la turneul de elita al Campionatului European de fotbal din 2024, dupa ce a invins cu scorul de 3-0 Estonia, la Buftea, in ultimul meci de la turneul preliminar. Golurile tricolorilor mici au fost resite de Vlad Oarga 23), Mihai Toma 40) si David Popa 90+9 penalty), .

Fotbal: Romania s-a calificat in turul de elita al Campionatului European Under-17

Selectionata Romaniei s-a calificat la turneul de elita al Campionatului European de fotbal Under-17 din 2024, dupa ce a invins Estonia cu scorul de 3-0 2-0), marti, la Buftea, in ultimul sau meci din Grupa a 6-a a preliminariilor.

Romania a terminat la egalitate cu Franta, in preliminariile Campionatului European de Fotbal Under-17

Selectionata Romaniei a terminat la egalitate cu echipa Frantei, 1-1 1-0), sambata, la Buftea, intr-un meci din Grupa a 6-a a preliminariilor Campionatului European de fotbal Under-17 din 2024.

Romania U21, victorie in extremis cu Finlanda. Tricolorii mici au marcat in minutul 90+8

Nationala de fotbal a Romaniei Under-21 a invins dramatic selectionata Finlandei, cu scorul de 1-0, marti, pe stadionul din Sibiu, in preliminariile Campionatului European din 2025. Elevii lui Daniel Pancu au facut un meci bun, dar lipsa inspiratiei in fata portii si ghinionul au facut ca soarta partidei sa se decida in ultimul minut. Octavian .

Nationala de fotbal feminin a Romaniei a remizat cu Ucraina in preliminariile Campionatului European de fotbal U-17

Selectionata Romaniei a terminat la egalitate cu Ucraina, 0-0, marti, la Duisburg Germania), in Grupa A4 a preliminariilor Campionatului European de fotbal feminin Under-17 din 2024.

Prima victorie pentru Romania in preliminariile Campionatului European Under-21

Selectionerul echipei nationale de tineret a Romaniei, Daniel Pancu, a declarat, vineri seara, dupa succesul cu 2-0 in fata Armeniei, in Grupa E a preliminariilor Campionatului European Under-21 din 2025, ca este bucuros ca formatia sa a spart gheata dupa 1 an si 7 luni.

Handbal: victorie clara pentru Romania la Campionatul European Under-17

Selectionata Romaniei a invins clar echipa Portugaliei, cu scorul de 31-24 11-9), marti, in Grupa a IV-a intermediara a Campionatului European de handbal feminin Under-17 de la Podgorica Muntenegru).

Finala Europa League s-ar putea disputa pe Arena Nationala. Cu ce tari se lupta Romania

Romania ar putea organiza o noua finala de Europa League, dupa ce Federatia Romana de Fotbal a anuntat si-a depus candidatura pentru ultimul act din 2026 sau 2027. Dupa ce tara noastra a organizat cu brio meciuri din cadrul EURO 2020 si a Campionatului European Under-21 de anul acesta, Federatia Romana de Fotbal FRF) a .

Castigatoarea Campionatului European U21 - Fara gol primit la competitia gazduita de Romania si Georgia

Anglia a castigat Campionatul European Under 21, dupa ce s-a impus in marea finala, pe Adjarabet Arena din Batumi Georgia), in fata Spaniei, scor 1-0.

Spania Anglia, marea finala a Europeanului de tineret

Spania si Anglia vor juca finala Campionatului European Under 21, dupa victoriile categorice obtinute in semifinalele turneului gazduit de Georgia si Romania. in fata a putin peste 9. 000 de spectatori, Spania a demolat-o pe Ucraina pe Stadionul Ghencea si s-a calificat fara emotii in finala competitiei. in reeditarea duelului din grupe, ibericii s-au impus cu .

Finala de vis la Campionatul European Under 21 Victorii categorice in semifinale

Spania si Anglia vor disputa sambata finala Campionatului European Under 21, dupa ce au trecut in semifinale de surprizele Israel si Ucraina.

actualitate, 21:45