00:07

Cu cine se vor duela romancele in semifinala de Fed Cup: Reprezentativa Frantei, zguduita de un scandal intern

Romania a reusit in acest weekend o performanta remarcabila si s-a calificat in semifinale Fed Cup dupa o victorie dramatica impotriva Cehiei, nationala cu cele mai multe victorii in aceasta competitie. continuă pe B1

Extaz, pasiune si mandrie. Imagini de la calificarea istorica a Romaniei in semifinala Fed Cup

Romania a obtinut calificarea in semifinalele Fed Cup dupa ce a castigat meciul decisiv de dublu impotriva Cehiei si scorul final a devenit 3-2 la general. Tricolorele vor intalni Franta in penultima faza a competitiei.

LIVE Fed Cup: Katerina Siniakova - Simona Halep (16:00)

In al doilea meci de simplu programat, sambata, in cadrul confruntarii Cehia - Romania din sferturile Grupei Mondiale in Fed Cup se vor duela Katerina Siniakova si Simona Halep.

LIVE Fed Cup: Katerina Siniakova - Simona Halep

Fed Cup, ziua decisiva! Simona Halep si Karolina Pliskova se intalnesc in primul meci al zilei

Astazi la Ostrava, Romania incearca sa treaca de reprezentativa Cehiei si sa se califice in semifinalele Fed Cup. Simona Halep si Mihaela Buzarnescu vor da piept cu Karline Pliskova, respectiv Katerina Siniakova.

Fed Cup, ziua decisiva! Simona Halep o conduce cu 1-0 la seturi pe Karolina Pliskova

UPDATE // Romania, VICTORIE DE SENZATIE in fata Cehiei in Fed Cup, dupa un meci de un DRAMATISM TOTAL la dublu! Fetele noastre, in SEMIFINALELE competitiei (FOTO)

35:Romancele s-au declarat extrem de fericite la finalul ultimei partide din confruntarea cu Cehia. Simona Halep a marturisit ca prezenta in semifinalele Fed Cup inseamna foarte mult pentru ea si.

Cine este Franta, echipa pe care Romania trebuie sa o invinga pentru a ajunge in finala Fed Cup

Romania ainvins Cehia in sferturile de finala ale Fed Cup, dupa o partida istorica la Ostrava, si va juca impotriva Frantei, in penultimul act al competitiei.

Cine a eliminat Romania in semifinalele Fed Cup din 1973, singura data cand am mai ajuns in aceasta faza a competitiei

In sferturile de finala ale Fed Cup, Romania a invins Cehia, detinatoarea trofeului, cu scorul de 3-2, duminica seara, la Ostrava, dupa victoria dramatica a perechii Irina Begu/Monica Niculescu in fata cuplului Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova, cu 6-7 2), 6-4, 6-4.

S-a stabilit ordinea meciurilor de la partida de Fed Cup, dintre Cehia si Romania. Cine debuteaza pentru echipa noastra

Azi a avut loc tragerea la sorti a ordinii meciurilor din confruntarea Cehia Romania, din primul tur al Grupei Mondiale 1 a Fed Cup 2019.

Romania invinge Cehia, dupa un thriller in cinci acte, si se califica in semifinalele Fed Cup

actualitate, 00:07