13:30

Cirstea, rezultat magnific la US Open: Sorana e in turul III dupa o victorie in fata unei favorite la trofeu

Sorana Cirstea 77 WTA) tocmai si-a egalat cea mai buna performanta la Flushing Meadows, atingerea turului III si, de aceasta data, acest parcurs i-a asigurat si un bonus financiar urias!. continuă pe Adevărul

US Open: Sorana Cirstea, in turul doi dupa o victorie in doua seturi (6-4, 7-5 vs Christina McHale)

Sorana Cirstea 77 WTA) s-a calificat in turul al doilea al US Open, dupa ce a invins-o pe Christina McHale SUA 75 WTA), scor 6-4, 7-5. Meciul a durat o ora si 36 de minute.

US Open: Sorana Cirstea, in turul trei dupa ce a invins-o pe Johanna Konta, a noua favorita

Sorana Cirstea a facut unul dintre cele mai bune meciuri ale sale din ultima perioada, a intors soarta partidei cu britanica Johanna Konta 13 WTA, cap de serie nr. 9) si s-a impus cu 2-6, 7-65), 6-4, dupa un meci care a durat doua ore si 51 de minute.

actualitate, 13:30