21:45

City Mansa

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa 4-3 cu Manchester City

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a castigat cu Manchester City la scorul de 4-3, in urma loviturile de departajare, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1.

Real Madrid isi continua drumul catre titlul cu numarul 15 in Liga Campionilor. Va intalni pe Bayern Munchen in semifinale

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1, atat la capatul celor 90 de minute regulamentare, cat si .

Real Madrid, calificare dificila in semifinalele UEFA Champions League, dupa meciul cu Manchester City, scor 1-1 (3-4 d.l.d.p)

Manchester City si Real Madrid s-au confruntat miercuri, 17 aprilie, in returul sferturilor de finala ale UEFA Champions League. Dupa 5-5 la general in dubla mansa, Real Madrid a reusit sa obtina biletele pentru semifinalele competitiei, castigand cu scorul 4-3 loviturile de departajare in fata lui City chiar pe Etihad. Real Madrid s-a calificat in semifinalele UEFA Champions League .

Champions League: Manchester City vs Real Madrid - Show-ul se muta in Anglia

Manchester City - Real Madrid, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 17 aprilie, de la ora 22:00, pe Etihad Stadium, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Ancelotti si Guardiola, convinsi ca echipele lor se vor califica in semifinale

Antrenorii Carlo Ancelotti si Pep Guardiola au laudat jocul dintre Real Madrid si Manchester City 3-3) in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor. Amandoi raman increzatori in privinta calificarii.

Ce l-a nemultumit pe Pep Guardiola dupa remiza spectaculoasa contra Realului

Pep Guardiola s-a declarat satisfacut dupa remiza spectaculoasa obtinuta de Manchester City pe terenul Realului 3-3, mansa tur din sferturile Champions League) si spera ca publicul sa puna o presiune mare pe trupa lui Carlo Ancelotti la retur. Tehnicianul iberic a avut si un motiv de nemultumire atunci cand a fost intrebat despre noul Santiago Bernabeu: calitatea gazonului.

Liga Campionilor: egaluri la Madrid si Londra

Formatia Real Madrid a incheiat la egalitate, scor 3-3, cu Manchester City, in prima mansa a sferturilor Ligii Campioniilor.

Real Madrid - Manchester City: Remiza cu 6 goluri intre, in sferturile Ligii Campionilor

Real Madrid a terminat la egalitate cu Manchester City, 3-3 2-1), marti seara, pe stadionul Santiago Bernabeu, intr-un meci spectaculos disputat in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal.

Seara remizelor in Liga Campionilor: Real Madrid-Manchester City 3-3 si Arsenal Londra-Bayern Munchen 2-2

Real Madrid a terminat la egalitate cu Manchester City, 3-3 2-1), marti seara, pe stadionul Santiago Bernabeu, intr-un meci spectaculos disputat in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, potrivit agerpres. ro. Pentru campioana en titre au inscris Bernardo Silva 2), Phil Foden 66) si Josko Gvardiol 71), in timp ce pentru .

Champions League: Real Madrid vs Manchester City - Finala din sferturi

Real Madrid - Manchester City, meci contand pentru prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 9 aprilie, de la ora 22:00, pe Santiago Bernabeu, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Real Madrid si Manchester City merg in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal

Real Madrid s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, desi a fost tinuta in sah de RB Leipzig, scor 1-1 0-0), miercuri seara, pe Stadionul Santiago Bernabeu, in mansa secunda a optimilor de finala. Tot in aceeasi seara, Manchester City, detinatoarea trofeului, s-a calificat fara emotii in sferturile de finala ale .

Manchester City calificata dupa o victorie clara in sferturile Ligii Campionilor

Manchester City, detinatoarea trofeului, s-a calificat dupa o victorie categorica in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a trecut de FC Copenhaga cu scorul de 3-1, pe teren propriu, in mansa secunda a optimilor de finala.

Manchester City si Real Madrid ocupa urmatoarele doua locuri din sferturile UEFA Champions League

Manchester City si Real Madrid au obtinut calificarea in sferturile UEFA Champions League miercuri seara, 6 martie, dupa ce au trecut in dubla mansa de FC Copenhaga 6-2 la general), respectiv RB Leipzig 2-1 la general). Manchester City si-a asigurat locul in sferturile UCL, in urma meciului cu FC Copenhaga .

Champions League: Manchester City vs Copenhaga - O simpla formalitate

Manchester City - Copenhaga, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 6 martie, de la ora 22:00, pe Etihad Stadium, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

Real a invins RB Leipzig in prima mansa a optimilor de finala a Ligii Campionilor

Intr-un alt meci, Manchester City a invins Copenhaga.

Champions League: Copenhaga vs Manchester City - Miza pe campioana Europei

Copenhaga - Manchester City, meci contand pentru prima mansa a optimilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 13 februarie, de la ora 22:00, pe Parken Stadion, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

Se cunosc optimile Champions League. Calendarul complet pentru primavara competitiei

Meciurile din optimile UEFA Champions League au fost stabilite luni, prin intermediul tragerii la sorti de la Nyon. Prima mansa va incepe pe 13 februarie, iar ultimele dueluri din retur vor fi jucate o luna mai tarziu, pe 13 martie. Optimile Champions League FC Porto vs Arsenal Napoli vs Barcelona PSG vs Real Sociedad Inter Milano vs Atletico Madrid PSV vs Borussia Dortmund Lazio vs Bayern Munchen FC Copenhaga vs Manchester City RB Leipzig vs Real Madrid Calendarul pentru primavara Ligii Campionilor Optimi de finala: meciurile din tur pe 13-14 februarie si 20-21 februarie14, respectiv meciurile din retur pe 5-6 si 12-13 martie Sferturi de finala: meciurile din tur pe 9-10 aprilie, returul pe 16-17 aprilie Semifinale: meciurile din tur pe 30 aprilie s 1 mai, returul pe 7 si 8 mai Finala: 1 iunie, pe Stadionul Wembley din Londra .

Manchester City a oprit-o pe Real Madrid din cursa pentru al 15-lea trofeu Uefa Champions League dupa ce a invins-o cu 4-0 in semifinala retur

Manchester City va juca a doua sa finala in Liga Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Real Madrid, detinatoarea trofeului, cu scorul de 4-0 2-0), miercuri seara, pe teren propriu, in mansa secunda a semifinalelor. City si-a reconfirmat forta pe teren propriu, dovedita anterior cu RB Leipzig 7-0) si Bayern 3-0) in fazele .

Champions League: Manchester City vs Real Madrid - Ziua revansei pentru Guardiola

Manchester City - Real Madrid, meci contand pentru mansa a doua a semifinalelor din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 17 mai, de la ora 22:00, pe Etihad Stadium, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Istvan Kovacs a fost delegat la Manchester City Real Madrid, din semifinalele Champions League. Care va fi rolul arbitrului roman

Veste extraordinara pentru Istvan Kovacs! Arbitrul roman a fost anuntat ca a fost delegat la partida Manchester City si Real Madrid, din mansa a doua a semifinalelor Champions League, transmite EFE. Centralul din Carei a mai facut parte dintr-o brigada de la un meci similar. Istvan Kovacs, delegat la socul semifinalelor Champions League: Manchester City .

actualitate, 21:45