23:00

Clasat Finala

Marton Fucsovics a castigat marele trofeu la Tiriac Open

Tenismanul maghiar Marton Fucsovics a castigat turneul ATP 250 Tiriac Open, disputat in aceasta saptamana la baza sportiva NastaseMarica din Capitala, dupa ce l-a invins in finala pe argentinianul Mariano Navone, in doua seturi, cu 6-4, 7-5. Maghiarul clasat pe locul 82 ATP s-a impus dupa doua ore si 6 minute de joc, trecandu-si in .

Medalie de bronz pentru Andrei Muntean la Cupa Mondiala Challenge de la Antalya

Andrei Munteanu, singurul roman calificat in concursul masculin de gimnastica artistica de la Jocurile Olimpice 2024, a castigat medalia de bronz in finala de la paralele, duminica, la Cupa Mondiala de la Antalya. Muntean s-a clasat pe locul al treilea, cu 14,150 puncte, fiind devansat de spaniolul Nicolau Mir, 14,800 puncte, si de ucraineanul Radomir .

Snooker: Judd Trump, in finala World Open

Judd Trump, al doilea clasat in ierarhia mondiala, a obtinut sambata calificarea in finala World Open la snooker. Englezul a trecut fara mari probleme de Jackson Page locul 52 mondial), scor 6-2.

Selectionata masculina a Romaniei, in saisprezecimile Mondialelor de tenis de masa

Selectionata masculina a Romaniei s-a calificat in saisprezecimile de finala ale Campionatelor Mondiale de tenis de masa pe echipe de la Busan, dupa ce a invins, marti, Iranul cu scorul de 3-1 si s-a clasat pe locul secund in Grupa a 8-a. Primul meci al duelul cu Iranul a fost pierdut de Eduard Ionescu, in .

Calificare in 16-imi la Campionatul Mondial pentru echipa masculina de tenis de masa a Romaniei

Tricolorii au invins Iran in ultimul meci din Grupa 8 si s-a clasat pe locul secund care ofera dreptul de a evolua in saisprezecimile de finala de la Busan, Coreea de Sud. Competitia feminina:Romania ajunge in optimile Campionatului Mondial cu victorii pe linie .

CE de inot in bazin scurt: Robert Badea, locul 5 in finala probei de 400 metri mixt

Robert Badea s-a clasat pe locul 5 in finala probei de 400 de metri mixt, de la Campionatele Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni.

David Popovici a terminat pe 4 la 200 m liber la Europenele in bazin scurt, desi se calificase in finala cu cel mai bun timp: Sunt foarte obosit

David Popovici s-a clasat pe locul 4 in finala probei de 200 m liber de la Campionatele Europene in bazin scurt, sambata, la Otopeni, desi intrase in ultimul act al probei cu cel mai bun timp. David Popovici, declaratii dupa finala de la 200 m liber .

CE de natatie in bazin scurt: David Popovici a ratat podiumul la 200 metri liber

Cronometrat cu timpul de 1:41. 52, David Popovici s-a clasat doar al patrulea in finala cursei de 200 de metri liber la Campionatul European de natatie in bazin scurt de la Otopeni.

David Popovici, dupa calificarea in finala de la 100 m liber: Nu am cum sa fac cel mai bun timp al meu de fiecare data

Sportivul roman David Popovici, clasat pe locul patru in finala probei de 200 m liber de la Campionatele Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni, a declarat la finalul cursei ca nu poate face de fiecare data cel mai bun timp al sau, fiind dezamagit.

David Popovici a pierdut in finala de 200 de metri, la Europenele de la Otopeni. Romanul, clasat pe locul 4

David Popovici a ratat podiumul, dupa ce s-a clasat pe locul 4 in finala de 200 de metri liber, la Campionatele Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni.

inot: David Popovici, clasat pe locul 4 la 200 m liber, la Europenele in bazin scurt de la Otopeni

Sportivul roman David Popovici s-a clasat doar pe locul patru in finala probei de 200 m liber, sambata seara, la Campionatele Europene de inot in bazin scurt 25 de metri) de la Otopeni.

Romanul Vlad-Stefan Stancu, locul 6 in finala probei de 1.500 de metri la Campionatele Europene de inot in bazin scurt. Vezi si alte rezultate

Sportivul roman Vlad-Stefan Stancu s-a clasat pe locul sase in finala probei masculine de 1. 500 metri liber, in aceasta seara, la Campionatele Europene de inot in bazin scurt 25 metri) de la Otopeni.

Perechea care reprezinta Germania a castigat programul scurt la Marele Premiu de la Beijing

Nou-venitii Minerva Fabienne Hase si Nikita Volodin au castigat joi aurul la patinaj artistic in programul scurt de perechi, la finala Marelui Premiu de la Beijing. Hase si Volodin i-au invins pe rivalii canadieni Deanna Stellato-Dudek si Maxime Deschamps Perechea care reprezinta Germania s-a clasat pe primul loc la Marele Premiu al Finlandei si la Trofeul NHK din acest sezon si a marcat 72,56 de puncte joi la prima finala de Grand Prix dupa o rutina dificila din punct de vedere tehnic.

David Popovici si echipa, locul 7 in finala probei de stafeta 4x50 m liber masculin, la Campionatul European de inot de la Otopeni

Romania, cu David Popovici in echipa, s-a clasat pe locul sapte in finala probei de stafeta 4x50 m liber masculin, in prima zi a Campionatului European de inot in bazin scurt pentru seniori.

Obiectivul lui David Popovici dupa ce a terminat pe locul 7 cu stafeta Romaniei la CE inot in bazin scurt

Romania s-a clasat pe locul 7 in finala probei de stafeta 4x50 m liber, iar David Popovici a afirmat ca tricolorii vor incerca sa se revanseze in probele individuale ale Campionatelor Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni.

CE inot in bazin scurt: David Popovici, locul 7 cu stafeta Romaniei la 4x50 m liber

Romania s-a clasat pe locul 7 in finala probei de stafeta 4x50 metri liber, la Campionatele Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni.

Sprincean si Nuta, locul 6 la canoe dublu 500 m la Mondiale

Sportivii romani Ilie Sprincean si Oleg Nuta s-au clasat pe locul 6 in finala probei de canoe dublu masculin pe 500 metri, duminica, la Campionatele Mondiale de kaiac-canoe de la Duisburg Germania), insa au obtinut calificarea la JO de la Paris.

Annaliese Dragan, gimnasta de exceptie, calificata la JO 2024

Sportiva romana Annaliese Dragan a obtinut un loc cota la Jocurile OlimpiceJO) de la Paris din 2024, dupa ce s-a clasat pe locul 17 in calificari la individual compus, joi, la Campionatele Mondiale de gimnastica ritmica de la Valencia Spania), potrivit g4media. ro. Dragan, care a totalizat 93,550 puncte, s-a calificat in finala. Ea a fost .

Bianca Ghelber, locul 7 in finala la ciocan, la Campionatul Mondial de Atletism de la Budapesta

Bianca Ghelber s-a clasat pe locul 7, seara trecuta, in finala probei feminine de aruncarea ciocanului, de la Campionatul Mondial de Atletism de la Budapesta.

Volei: Romania se va intalni cu Franta in optimile Campionatului European

Echipa Nationala a Romaniei se va intalni cu reprezentativa Frantei in optimile de finala ale Campionatului European de volei feminin CEV EuroVolley 2023, dupa ce s-a clasat pe pozitia a treia in Grupa B.

actualitate, 23:00