23:00

Cupa Romaniei: Astra - FC Brasov 4-3 dupa prelungiri / CSMS Iasi - Concordia Chiajna 2-1 / ACS Poli Timisoara - Petrolul Ploiesti 2-1

Astra Giurgiu s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, in urma victoriei, scor 4-3 3-0, 3-3), dupa prelungiri, obtinuta in fata FC Brasov Liga a II-a), in optimile competitiei, giurgiuvenii reusind sa se impuna cu un gol in minutul 118, dupa ce au condus cu 3-0 si au fost egalati. Pentru FC Brasov au marcat Matei '67, '90 si Olteanu '88, iar pentru Astra au inscris Tembo '17, Budescu '28, Ionita '35 si Dandea '118. continuă pe Hotnews

LIVE Cupa Romaniei, Optimi: Brasov-Astra 0-3

Urmariti marti, miercuri si joi in aceasta pagina, live text minut cu minut, optimile de finala in Cupa Romaniei la fotbal.

LIVE Cupa Romaniei, Optimi: ACS Poli Timisoara-Petrolul 1-0

LIVE Cupa Romaniei, Optimi de finala (miercuri 14:30)

LIVE Cupa Romaniei, Optimi: Chiajna-CSMS Iasi 1-2

Astra Giurgiu, calificare cu peripetii in sferturile Cupei Romaniei

Liderul Ligii 1 a trecut prin mari emotii, marti seara, la Brasov in meciul cu formatia locala in optimile de finala din Cupa Romaniei, dar s-a impus in cele din urma cu 4-3 dupa 120 de minute.

Cupa Romaniei Optimi: Poli Timisoara - Petrolul, meciul serii. Vezi programul si rezultatele

Cupa Romaniei continua cu optimile de finala, care au loc intre 27-29 octombrie, aceasta faza debutand cu meciul dintre FC Brasov - Astra Giurgiu. Dinamo va evolua miercuri, iar Steaua joi.

Cupa Romaniei a inceput cu un meci nebun: Astra a condus cu 3-0 pe FC Brasov, dar a fost egalata

Optimile Cupei Romaniei au debutat cu o partida care poate lasa loc de multe interpretari. Astra a condus cu 3-0 la Brasov, dar a facut greseli uriase in aparare. si a fost egalata. Giurgiuvenii s-au impus pana la urma in prelungiri.

actualitate, 23:00