08:15

Danemarca, prima echipa calificata in sferturile EURO 2020. Victorie zdrobitoare cu Tara Galilor

Campioana europeana din 1992 s-a calificat in sferturile de finala la EURO 2020 dupa un 4-0 categoric in meciul cu Tara Galilor de la Amsterdam. continuă pe Online Sport

Tara Galilor si Danemarca deschid faza optimilor la EURO 2020

Johan Cruyff Arena din Amsterdam gazduiteste, sambata seara, prima optime de finala la EURO 2020, meciul Tara Galilor Danemarca, o confruntare deschisa oricarui rezultat.

PRIMA CALIFICATA IN SFERTURI EURO 2020: Tara Galilor - Danemarca 0-4

Danemarca s-a calificat in sferturile de finala ale EURO 2020 mai usor decat ar fi sperat. Jucatorii danezi au trecut la acest turneu final prin mai multe stari de spirit, de la agonia problemei medicale grave a lui Eriksen pana la extazul calificarii in optimi.

EURO 2020. BBC a primit peste 6.400 de reclamatii pentru ca a transmis momentul in care fotbalistului Christian Eriksen i s-a facut rau

BBC a primit 6. 417 reclamatii pentru ca a transmis momentul in care fotbalistului Christian Eriksen i s-a facut rau pe teren, in meciul dintre Danemarca si Finlanda din cadrul Euro 2020.

Euro 2020: Danemarca a obtinut o victorie concludenta (4-0) in fata Tarii Galilor si merge in sferturi

Danemarca a trecut la scor 4-0) de Tara Galilor in optimile Euro 2020, in urma unui meci controlat in totalitate de nordici. Trupa lui Hjulmand merge la Baku pentru a infrunta Olanda sau Cehia in sferturile competitiei.

Euro 2020, optimi: Nimic putred in Danemarca! Tara Galilor, eliminare rusinoasa de la turneul final

Danemarca a invins, sambata seara, la Amsterdam, cu scorul de 4-0 1-0), nationala Tarii Galilor, in optimile de finala de la Euro 2020.

Spania, rabufnire de orgoliu. La Roja a zdrobit Slovacia, 5-0, obtinand prima victorie la EURO 2020 in celalalt meci din grupa, Polonia a fost invinsa de Suedia si paraseste competitia

Selectionata de fotbal a Spaniei s-a impus categoric impotriva Slovaciei, scor final 5-0, miercuri, pe Estadio de la Cartuja din Sevilla, si a obtinut calificarea in optimile EURO 2020. Cu doar o victorie in Grupa.

Euro 2020 optimi: Italia cauta sa-si valideze statutul in fata Austriei Tara Galilor, duel echilibrat contra Danemarcei

Euro 2020 intra sambata in faza a doua a competitiei, cea a etapelor eliminatorii. in primele doua optimi de finala, Italia, cu un joc solid, intalneste Austria, in timp ce Tara Galilor are un duel echilibrat cu Danemarca.

Pontul zilei la Euro 2020: incep optimile - Squadra Azzurra se gandeste deja la sferturi

Din cele 24 care au luat startul la Euro 2020, 8 s-au pierdut pe drum si au ramas doar 16. Dintre numele importante aflate in optimile de finala lipseste doar Polonia, insa nu este vorba despre o nationala de prim rang, ci provine mai degraba din esalonul doi.

Cate plangeri a primit BBC pentru imaginile cu Eriksen de la Euro 2020

Infarctul suferit de Christian Eriksen la Euro 2020, in partida Danemarca Finlanda a starnit valva in toata lumea. Starul danez s-a prabusit pe gazon in minutul 43 si doar interventia medicilor l-a salvat. Milioane de telespectatori au putut sa urmareasca imaginile cu tragica scena si cu disperarea colegilor, dar si a sotiei jucatorului de .

Rasism la Budapesta la Euro 2020?! Un star mondial a stabilit ce va face echipa sa in Ungaria

Rasism la Budapesta la Euro 2020?! Partidele desfasurate in capitala Ungariei s-au bucurat de tribune pline si galagioase. Dar au fost si locul nor manifestari ale fanilor maghiari pe care UEFA le investigheaza. Pus in garda de aacst lucru, capitanul nationalei Olandei a amenintat ca va iesi din teren daca va fi supus unui tratament .

actualitate, 08:15