06:00

Digisport: Cum a explicat Bianca Andreescu esecul in fata unei adversare in varsta de 35 de ani si ce a spus Martina Navratilova

Bianca Andreescu Canada), a opta favorita la Australian Open, a fost eliminata azi in turul al doilea de Hsieh Su-Wei 35 de ani, Taipei), scor 3-6, 2-6, la finele unui meci desfasurat pe Rod Laver Arena, care a durat 83 de minute. continuă pe Hotnews

Australian Open: Bianca Andreescu, eliminata in turul doi de locul 71 WTA

Dupa ce in runda inaugurala a eliminat-o pe Mihaela Buzarnescu, Bianca Andreescu a parasit Australian Open in turul al doilea. Cap de serie numarul 8, Bianca a fost invinsa categoric de incomoda Su-Wei Hsieh, 35 de ani - ocupanta locului 71 in ierarhia mondiala.

Mihaela Buzarnescu, a doua romanca eliminata in primul tur de la Australian Open 2021. Miki, invinsa in trei seturi de Bianca Andreescu, castigatoarea US Open 2019

Mihaela Buzarnescu, locul 138 mondial in tenisul feminin, a fost eliminata de la Australian Open 2021, unde a cedat in partida disputata in primul tur cu tenismena canadiana de origine romana, Bianca Andreescu.

Bianca Andreescu, dupa primul tur al AusOpen: Aceasta victorie inseamna mult pentru mine

Bianca Andreescu a invins-o, luni, pe Mihaela Buzarnescu, in primul meci jucat dupa 15 luni. Sportiva canadiana de origine romana spune ca acest succes din primul tur al AusOpen inseamna mult pentru ea.

Mihaela Buzarnescu, invinsa de Bianca Andreescu in primul tur al Australian Open

Mihaela Buzarnescu, locul 138 WTA, prezenta pe tabloul principal ca lucky loser, a fost invinsa, luni, cu scorul de 6-2, 4-6, 6-3, de jucatoarea canadiana de origine romana Bianca Andreescu, locul 9 WTA si cap de serie numarul 8, in turul I al Australian Open.

Australian Open: Mihaela Buzarnescu, eliminata in primul tur (2-6, 6-4, 3-6 vs Bianca Andreescu)

Aventura Mihaelei Buzarnescu 138 WTA) la Australian Open a luat sfarsit dupa o singura partida. La scorul de 3-3 in setul decisiv, Mihaela a ratat trei mingi consecutive de break, iar Bianca Andreescu 8 WTA - revenita pe teren dupa o pauza de 15 luni) nu a ezitat, s-a impus la retur chiar in game-ul urmator si a obtinut calificarea in turul secund al competitiei de la Melbourne 6-2, 4-6, 6-3, dupa doua ore de joc).

actualitate, 06:00