12:45

Dinamo merge in semifinalele Cupei, alaturi de Astra si Petrolul

Dinamo a trecut la limita, scor 1-0, de Pandurii Targu Jiu la capatul unei partide cu un ritm deosebit, in care doar imprecizia la finalizare a lui Tucudean, la pachet cu interventiile lui Stanca, au facut ca scorul sa nu o ia razna in prima repriza. Singurul gol al intalnirii a fost inscris de Dragos Grigore, dupa un penalti dictat de Alexandru Tudorla hentul stupid allui Iulian Mamele. continuă pe Online Sport

Petrolul si Dinamo s-au calificat in semifinalele Cupei

Petrolul s-a calificat dramatic in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a invins pe FC Vaslui, scor 4 - 2, dupa prelungiri. Polonezul Celeban a deschis scorul pentru vasluieni, in minutul 27, iar Walter a.

Calificare la scor de neprezentare. Astra Giurgiu, pentru a patra oara in semifinalele Cupei Romaniei

Astra Giurgiu este prima echipa calificata in semifinalele Cupei Romaniei editia 2013-2014). Formatia antrenata de Daniel Isaila s-a impus la Chiajna in fata formatiei Viitorul Constanta cu scorul de 3-0. Golurile calificarii au fost inscrise de Constantin Budescu minutul 33), Marian Cristescu minutul 36) si Karim Yoda minutul 87).

actualitate, 12:45