01:05

Dinamo s-a calificat in semifinalele Cupei Ligii, dupa ce a invins-o pe Astra Giurgiu, cu scorul de 5 - 2

România Liberă România Liberă,

Echipa Dinamo Bucuresti s-a calificat in semifinalele Cupei Ligii, dupa ce a invins, joi, fornatia Astra Giurgiu, cu scorul de 5-2. continuă pe România Liberă

Dinamo in semifinalele Cupei Ligii dupa o victorie zdrobitoare cu Astra

Restanta din sferturile Cupei Ligii dintre Astra Giurgiu si Dinamo a oferit, joi seara, unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale sezonului in fotbalul romanesc. O partida castigata de Dinamo dupa prelungiri, cu 5-2, care a avut trei eliminati si doua lovituri de la 11 metri.

Cupa Ligii: Astra - Dinamo 2-5, dupa prelungiri. Cainii vor intalni Steaua in semifinalele Cupei Ligii

Dinamo s-a calificat in semifinalele Cupei Ligii dupa un meci nebun pe terenul Astrei. Cainii s-au impus cu 5-2, dupa 120 de minute de joc, jucand din minutul 80 cu un om in minus. Gnohere a deschis scorul la Giurgiu, servit perfect de Lazar, si alb-rosii au condus la pauza cu 1-0. Alibec a egalat dupa o faza spectacol creata de Budescu si Teixeira, potrivit digisport. ro.

Dinamo-Steaua in semifinalele Cupei Ligii

Dinamo a completat, joi seara, careul de asi in Cupa Ligii dupa victoria, 5-2, obtinuta in deplasare cu Astra Giurgiu.

Volei feminin: CSM Targoviste, aproape de semifinalele Cupei Romaniei

CSM Targoviste a facut un pas mare spre semifinalele Cupei Romaniei la volei feminin, marti, dupa ce a invins-o pe VC Unic LPS Piatra Neamt cu scorul de 3-0 25-12, 25-16, 25-13), pe teren propriu, in prima mansa a sferturilor de finala.