01:05

Dinamo - Steaua: 1-3. Stelistii raman in cursa pentru titlu, dupa o partida dramatica

Dinamo si Steaua disputa meciul cu numarul 158 din eternul derbi al Romaniei, partida care va avea loc pe Arena Nationala, duminica, de la ora 21. Presiunea va fi in primul rand pe elevii lui Galca, in timp ce dinamovistii vor lupta la victorie. continuă pe România Liberă

Steaua invinge Dinamo prin dubla lui Stanciu si ramane in cursa pentru titlu

Steaua a inregistrat o victorie vitala in Clasicul Romaniei, 3-1 cu Dinamo, duminica seara, si a redus la 2 puncte distanta ce o separa de liderul Ligii 1, ASA Tirgu Mures. Al 9-lea succes pentru Steaua in ultimele 11 dueluri directe cu Dinamo. Nicusor Stanciu, cu o dubla, a fost omul serii pentru campioana en-titre a Romaniei. Finalul a fost unul deschis oricarui rezultat, dupa ce Elhamed redusese din diferenta. Ros-albastrii au scapat pe contraatac prin Tucudean, agatat in careu de stoperul Bunoza. Cristi Balaj a aratat pentru a doua oara punctul de la 11 metri, Andrei Prepelita fiind responsabil de transformarea sa. Confruntarea de pe Arena Nationala a fost prelungita cu 20 de minute de baimarean, ca urmare a unor incidente consumate in startul partii secunde.

Peste 20.000 de bilete vandute la derbiul Dinamo - Steaua

Antrenorul echipei Dinamo, Flavius Stoican, a anuntat, sambata, ca pentru derbiul cu Steaua, de duminica, din etapa a XXX-a a Ligii I, s-au vandut peste 20. 000 de bilete. S-au vandut peste 20. 000 de bilete.

Peste 600 de jandarmi vor asigura ordinea la derby-ul Dinamo-Steaua

Meci de mare risc duminica in Capitala. Peste 600 de jandarmi vor asigura ordinea la eternul derby Dinamo-Steaua, informeaza B1 TV. Spectatorii vor putea intra pe Arena Nationala incepand cu ora 18. Accesul sup.

Dinamo - Steaua 1-3, in Eternul Derby al campionatului romanesc. Ros-albastrii raman la 2 puncte in urma liderului surpriza din Liga I, ASA Targu-Mures

Steaua a invins-o pe Dinamo cu scorul de 3-1 0-0), duminica seara, pe Arena Nationala din Capitala, in Eternul Derbyal fotbalului romanesc, disputat in etapa a 30-a a Ligii I.

LIVETEXT Dinamo - Steaua,Eternul Derby al Ligii I. Ros-albastrii sunt obligati sa invinga pentru a ramane incoasta liderului ASA Targu-Mures

Partida Dinamo - Steaua, din cadrul etapei a 30-a a Ligii I, se disputa in aceasta seara, de la ora 21. 00, pe Arena Nationala. in acest moment, Steaua are 60 de puncte, in timp ce liderul Ligii I, ASA, are 65 de puncte. Dinamo ocupa doar locul 8 in clasament, cu 41 de puncte.

LIVETEXT Dinamo - Steaua,Eternul Derby al Ligii I. Ros-albastrii sunt obligati sa invinga pentru a ramane in coasta liderului ASA Targu-Mures

Live Text Dinamo - Steaua: Victoria, singura optiune pentru ros-albastri, in lupta la titlu

Live Text Dinamo - Steaua: Victoria, singura optiune pentru ros-albastri in lupta la titlu

Liga I: Programul etapei a 30-a. Dinamo - Steaua, cap de afis

Etapa cu numarul 30 a Ligii I va avea o serie de meciuri puternice, printre care si derbiul dintre Dinamo si Steaua, meci disputat duminica. Etapa va debuta, vineri, cu un duel care poate fi decisiv in lupta pentru salvarea de la retrogradare.

VIDEO Liga I: Dinamo - Steaua 1-3: Derby cu incidente, meciul a fost intrerupt aproape 20 de minute, dupa ce portarul Stelei a acuzat faptul ca a fost lovit de un obiect aruncat din tribune

Steaua a invins, duminica seara, pe Arena Nationala, cu scorul de 3-1 0-0 la pauza) pe Dinamo in derby-ul etapei a XXX-a a Ligii I. In urma victoriei, Steaua s-a apropiat la doua puncte de liderul clasamentului, ASA Targu Mures. Meciul a fost marcat de incidente, fiind intrerupt in jur de 18 minute imediat dupa debutul celei de-a doua reprize: portarul Stelei, Arlauskis, a parasit terenul de joc si a plecat la vestiare dupa ce a acuzat faptul ca a fost lovit de un obiect aruncat din tribune. In minutele care au urmat, ambele echipe au vrut sa paraseasca terenul. In cele din urma, jocul s-a reluat.