23:00

Duel 100% romanesc: Sorana Cirstea o elimina pe Andreea Mitu, in sferturile turnului ITF de la Croissy-Beaubourg

Sorana Cirstea locul 147 WTA) a castigat, joi, meciul cu Andreea Mitu 112 WTA), scor 7-6 4), 6-1, in sferturile de finala ale turneului ITF de la Croissy-Beaubourg, Franta, dotat cu premii totale in valoare de 50. 000 de dolari, potrivit site-ului oficial al competitiei. Meciul a durat o ora si 31 de minute. Pe durata partidei, Sorana 25 de ani) a servit 3 asi si a comis o dubla greseala. continuă pe România Liberă

Tenis: Sorana Cirstea a invins-o pe Andreea Mitu in Franta

Sorana Cirstea 147 WTA) a castigat partida cu Andreea Mitu 112 WTA), din sferturile de finala ale turneului ITF de la Croissy Beaubourg Franta).

Duel romanesc in tenis: Andreea Mitu versus Sorana Cirstea

Cirstea, cap de serie numarul 7 si locul 147 WTA, s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale turneului ITF de la Croissy-Beaubourg Franta), faza in care va juca impotriva Andreei Mitu.

actualitate, 23:00