08:30

Ekaterina Alexandrova

Duel intre Danielle Collins si Elena Ribakina in finala turneului WTA de la Miami

Finala WTA 1. 000 de la Miami le va pune fata in fata pe americanca Danielle Collins si kazaha Elena Ribakina, ambele jucatoare castigandu-si semifinalele disputate joi. Collins, care a anuntat ca acesta va fi ultimul ei sezon in circuitul profesionist, a invins-o in penultimul act pe rusoaica Ekaterina Alexandrova, cu 6-3, 6-2, calificandu-se in premiera .

VIDEO De pe locul 53 WTA, in finala turneului de la Miami

Danielle Collins este marea surpriza a turneului WTA 1000 de la Miami, sportiva din SUA calificandu-se in finala competitiei din Florida dupa ce a eliminat inca o favorita, pe Ekaterina Alexandrova.

Favorita numarul cinci, eliminata in sferturi la WTA Miami - Tabloul complet al semifinalelor

Jessica Pegula a fost eliminata in sferturile turneului WTA de la Miami, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Ekaterina Alexandrova, scor 6-3, 4-6, 4-6.

Miami Open: Ekaterina Alexandrova vs Jessica Pegula - Rusoiaca, in forma maxima

Ekaterina Alexandrova - Jessica Pegula, meci contand pentru sferturile de finala ale turneului WTA 1000 de la Miami Florida, SUA), este programat, miercuri, 27 martie, nu inainte de ora 17:00, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2.

Surpriza la Miami Open: Lidera mondiala, Iga Swiatek, a fost eliminata in optimi

Mare favorita la castigarea Miami Open, poloneza Iga Swiatek a fost eliminata in optimi de rusoaica Ekaterina Alexandrova. Swiatek, eliminata de la Miami Open .

VIDEO Surpriza mare la WTA Miami: Lidera mondiala, eliminata in optimi

Mare favorita la castigarea WTA Miami turneu de categorie 1000), Iga Swiatek a fost eliminata in optimi, dupa un meci dominat de Ekaterina Alexandrova cap de serie 14 in Florida), scor 6-4, 6-2.

Jelena Ostapenko, campioana la Linz

Letona Jelena Ostapenko a castigat turneul WTA 500 de la Linz, dupa ce a invins-o in finala pe rusoaica Ekaterina Alexandrova, duminica, in doua seturi, 6-2, 6-3. Duelul dintre primele doua favorite ale acestei competitii a durat 71 de minute, Ostapenko trecandu-si in palmares la final al doilea titlu al sezonului, dupa cel cucerit luna .

Castigatoarea turneului WTA Linz

Jelena Ostapenko a castigat turneul WTA de la Linz, dupa ce a invins-o categoric in finala pe Ekaterina Alexandrova, scor 6-2, 6-3.

Finalistele de la WTA Linz

Jelena Ostapenko si Ekaterina Alexandrova vor juca finala turneului WTA de la Linz. Cele doua au trecut de Anastasia Pavlyuchenkova si Donna Vekic.

WTA Cleveland: Patricia Tig, eliminata de o favorita in primul tur

Patricia Tig s-a oprit in primul tur al competitiei WTA 250 de la Cleveland, romanca fiind invinsa in doua seturi de Ekaterina Alexandrova, a patra favorita.

Sorana Cirstea s-a calificat in turul doi la Cincinnati

Jucatoarea de tenis Sorana Cirstea s-a calificat in turul doi la Cincinnati, dupa o victorie in 57 de minute cu rusoaica Ekaterina Alexandrova.

Sorana Cirstea s-a calificat in turul doi de la Cincinnati cu o victorie categorica

Sorana Cirstea a avut nevoie de mai putin de o ora pentru a o invinge in primul tur al turneului de tenis de la Cincinnati pe rusoaica Ekaterina Alexandrova 21 WTA), cu un categoric 6-0, 6-2, in doar 58 de minute.

Sorana Cirstea, in turul doi la WTA Cincinnati - Victorie pe repede inainte cu o jucatoare de top

Sorana Cirstea a avut nevoie de doar 57 de minute pentru a obtine calificarea in turul doi al turneului WTA 1000 de la Cincinnati, sportiva noastra surclasand-o pe Ekaterina Alexandrova.

WTA Berlin: Finalista de Grand Slam, invinsa de una dintre cele mai in forma jucatoare

Coco Gauff 7 WTA) si favorita numarul cinci a turneului a ratat accesul in sferturile de finala de la Berlin, dupa ce a fost invinsa de Ekaterina Alexandrova 22 WTA), scor 6-4, 6-0.

Principala favorita, invinsa in finala turneului WTA s-Hertogenbosch

Ekaterina Alexandrova 26 WTA) a cucerit trofeul la WTA s-Hertogenbosch Olanda), dupa ce a invins-o in finala pe principal favorita, Veronika Kudermetova 14 WTA), scor 4-6, 6-4, 7-63).

Finala ruseasca la WTA s-Hertogenbosch

Veronika Kudermetova principala favorita) si Ekaterina Alexandrova cap de serie 4) se vor intalni duminica in finala de la WTA s-Hertogenbosch.

Petra Kvitova, adversara Soranei Cirstea in semifinalele turneului de la Miami

Jucatoarea ceha de tenis Petra Kvitova va fi adversara romancei Sorana Cirstea in semifinalele turneului WTA 1. 000 de la Miami. Kvitova 33 ani), numarul 12 mondial si dubla campioana la Wimbledon 2011, 2014), s-a calificat joi in penultimul act dupa ce a dispus in trei seturi, 6-4, 3-6, 6-3, de rusoaica Ekaterina Alexandrova, intr-o partida .

Sorana Cirstea va infrunta in semifinale la Miami o dubla campioana de Grand Slam. Ma ucide mereu VIDEO

Sorana Cirstea si-a aflat adversara din semifinalele turneului de la Miami, competitie dotata cu premii totale de 8,8 milioane de dolari. Jucatoarea din Romania o va infrunta pe Petra Kvitova, locul 12 WTA. Sportiva din Cehia a invins-o in trei seturi de Ekaterina Alexandrova Rusia, 18 WTA). Sorana Cirstea o va infrunta pe Petra Kvitova .

Sorana Cirstea si Petra Kvitova, a doua semifinala de la Miami. Care e miza si posibila adversara din finala

Sorana Cirstea o va intalni pe Petra Kvitova in semifinalele turneului de categorie WTA 1000 de la Miami. Cehoaica a trecut in sferturi de Ekaterina Alexandrova in 3 seturi, scor 6-4, 3-6, 6-3. Partida Sorana Cirstea Petra Kvitova va fi a doua semifinala de la Miami si va avea loc vineri seara, la ora 22:00, potrivit eurosport. ro. Sorana Cirstea si-a aflat adversara din semifinalele turneului de la Miami .

actualitate, 08:30