10:00

Eliminat Turul

Jucatoarea de 16 ani a eliminat campioana de la Wimbledon in turul trei la WTA Madrid

Mirra Andreeva a obtinut calificarea in optimile turneului WTA de la Madrid, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Marketa Vondrousova, scor 7-5, 6-1.

Favoritul numarul noua, eliminat in turul doi la ATP Madrid

Grigor Dimitrov a fost eliminat in turul doi la ATP Madrid, dupa ce a fost invins in trei seturi de Jakub Mensik, scor 2-6, 7-64), 3-6.

Rafael Nadal a picat primul test important de la revenirea in tenis - Eliminat in turul doi la ATP Barcelona

Rafael Nadal a fost eliminat in turul doi al turneului ATP de la Barcelona, dupa ce a fost invins in doua seturi de Alex De Minaur, scor 7-5, 6-1.

ATP Barcelona: Al optulea favorit, eliminat in turul doi

Sebastian Baez a fost eliminat in turul doi al turneului ATP de la Barcelona, dupa ce a fost invins in trei seturi de Matteo Arnaldi, scor 7-5, 8)6-7, 2-6.

ATP Barcelona: Al doilea favorit, eliminat surprinzator de ocupantul locului 87 mondial

Andrey Rublev a fost eliminat in turul al doilea al turneului ATP de la Barcelona, dupa ce a fost invins in doua seturi de Brandon Nakashima, scor 6-4, 7-66).

CM Snooker 2024: Surprize la Crucible - Fost semifinalist, eliminat in calificari

Anthony McGill si Thepchaiya Un-Nooh, jucatori cunoscuti in lumea snookerului, nu au reusit sa ajunga pe tabloul principal al Campionatului Mondial de la Crucible, dupa ce au pierdut in turul trei al calificarilor.

Surpriza in turul doi la Monte-Carlo

Rusul Andrey Rublev a fost eliminat prematur de la Monte-Carlo, turneu de categorie ATP Masters 1000 pe care l-a castigat in 2023.

VIDEO Campionul en-titre, eliminat in turul doi la ATP Monte Carlo - Patru infrangeri in ultimele cinci meciuri

Alexei Popyrin a furnizat prima mare surpriza la turneul ATP Masters 1000 de la Monte Carlo, australianul eliminandu-l in turul al doilea pe Andrey Rublev, castigatorul editiei de anul trecut.

Prima mare surpriza la ATP Miami Al cincilea favorit, eliminat de locul 60 mondial

Andrey Rublev nu traverseaza cea mai buna forma, parasind turneul ATP 1000 de la Miami inca din turul al doilea. Jucatorul rus a fost invins de Tomas Machac, scor 6-4, 6-4.

Djokovic explica de ce se retrage de la turneul ATP Masters 1.000 de la Miami

Sarbul Novak Djokovic, numarul unu mondial al tenisului masculin, a declarat forfait sambata pentru turneul ATP Masters 1. 000 de la Miami, care va avea loc intre 20 si 31 martie, la cateva zile dupa ce a fost eliminat surprinzator in turul 3 al turneului de la Indian Wells, informeaza AFP.

Marturisire neasteptata din partea lui Novak Djokovic dupa eliminarea prematura de la Indian Wells

Liderul mondial Novak Djokovic a parasit turneul ATP Masters 1000 de la Indian Wells in turul al treilea. Surpriza de proportii la Indian Wells. Novak Djokovic eliminat de un italian pierzator in calificari .

Novak Djokovic, eliminat de la Indian Wells de locul 123 ATP

Luca Nardi ocupant al locului 123 in ierarhia mondiala) a reusit victoria car-ierei, italianul in varsta de 20 de ani eliminandu-l pe Novak Djokovic de la Indian Wells in turul al treilea.

VIDEO Surpriza imensa: Novak Djokovic, eliminat de la Indian Wells de locul 123 ATP

Luca Nardi ocupant al locului 123 in ierarhia mondiala) a reusit victoria carierei, italianul in varsta de 20 de ani eliminandu-l pe Novak Djokovic de la Indian Wells in turul al treilea.

Continua agonia pentru Andy Murray - Eliminat in turul doi de la ATP Dubai

Andy Murray nu traverseaza cea mai buna perioada din punct de vedere sportiv, fostul lider mondial fiind eliminat in optimile turneului ATP de la Dubai.

WTA Dubai: Sorana Cirstea, calificare in turul doi dupa ce a eliminat o castigatoare de Grand Slam

Sorana Cirstea a obtinut calificarea in turul doi al turneului WTA de la Dubai, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Sofia Kenin, scor 6-3, 7-62).

Holger Rune se desparte de fostul antrenor al lui Roger Federer, dupa nici doua luni de colaborare

Holger Rune si-a propus sa castige primul sau Grand Slam in 2024, dar a fost eliminat inca din turul al doilea de la Australian Open si mama tanarului danez a anuntat ca acesta nu va mai fi antrenat de Severin Luthi, cel care i-a fost alaturi timp de 15 sezoane lui Roger Federer.

VIDEO Australian Open 2024: Multiplu finalist de Grand Slam, eliminat in turul al treilea

Casper Ruud, jucator cu trei finale de Grand Slam in palmares, s-a oprit in turul trei la Australian Open, dupa ce a fost invins in patru seturi de un sportiv aflat mai jos in clasamentul ATP.

VIDEO Australian Open 2024: Final de drum pentru cea care le-a eliminat pe Sorana Cirstea si Emma Raducanu

Australian Open 2024 este turneul de Grand Slam la care Yafan Wang a obtinut cea mai buna performanta a carierei, dar aventura sportivei din China s-a oprit in turul al treilea, dupa ce a fost invinsa de compatrioata Qinwen Zheng.

Ultimul roman de la Australian Open 2024, eliminat in turul doi la dublu

Perechea formata din Victor Cornea si indianul Sriram Balaji a fost eliminata, sambata, in turul doi al probei de dublu masculin de la Australian Open 2024.

VIDEO A reusit 93 de lovituri castigatoare, dar a fost eliminat de la Australian Open 2024

Max Purcell este cunoscut mai degraba pentru rezultatele obtinute in proba de dublu, dar australianul a fost aproape de calificarea in turul trei la Australian Open 2024, dupa ce a reusit 93 de lovituri castigatoare in meciul cu norvegianul Casper Ruud.

actualitate, 10:00