09:15

Eliminata Runda

Monica Niculescu, eliminata in primul tur de dublu la WTA Madrid

Perechea formata din Monica Niculescu si americanca Alycia Parks a parasit joi turneul de categorie WTA 1000 de la Madrid, chiar in runda inaugurala de dublu.

WTA Madrid: Fosta ocupanta a locului doi mondial, eliminata in runda inaugurala

Paula Badosa nu traverseaza cea mai fasta perioada a carierei, fosta ocupanta a locului doi mondial parasind turneul WTA 1000 de la Madrid inca din runda inaugurala.

Multipla castigatoare de Grand Slam, eliminata in runda inaugurala la WTA Rouen

Naomi Osaka a fost eliminata inca din primul tur al turneului WTA de la Rouen, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Martina Trevisan, scor 6-4, 6-2.

Sorana Cirstea, eliminata in primul tur la Stuttgart

Sorana Cirstea paraseste turneul WTA 500 de la Stuttgart din prima runda, dupa ce a fost invinsa, astazi, in doua seturi, de chinezoaica Qinwen Zheng, scor 6-2, 6-3. Clasata pe locul 29 WTA, jucatoarea noastra a fost eliminata de numarul sapte mondial dupa un meci care a durat o ora si 16 minute. Chinezoaica a .

Ion Tiriac vorbeste despre sansele Simonei Halep de a mai castiga un Grand Slam

Dupa ce TAS i-a dat castig de cauza si i-a redus considerabil suspendarea de la 4 ani la 9 luni), Simona Halep a revenit pe terenul de tenis si a jucat in runda inaugurala a turneului de la Miami, unde a fost eliminata de Paula Badosa.

WTA Miami: Campioana de Grand Slam, eliminata de locul 121 mondial - A saptea infrangere consecutiva

Jocul Sofiei Kenin in 2024 este departe de cel care ii aducea titlul la Australian Open 2020, americanca parasind si turneul WTA 1. 000 de la Miami inca din runda inaugurala.

Indian Wells 2024: Ana Bogdan, eliminata - Patru favorite au parasit prematur competitia (Rezultatele zilei)

Ana Bogdan a parasit turneul WTA 1000 de la Indian Wells in runda inaugurala, sportiva noastra fiind invinsa de Diana Shnaider locul 74 mondial). Alaturi de Ana au mai fost eliminate si patru dintre favoritele competitiei din desertul californian.

WTA Austin: Favorita numarul patru, eliminata in runda inaugurala

Lucia Bronzetti a fost eliminata inca din runda inaugurala a turneului WTA de la Austin, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Yafan Wang, scor 7-65), 6-4.

Survivor All Stars 2024, runda captivanta! Maria Lungu paraseste competitia!

In noua runda a Survivor Romania All Stars. Faimosii au pierdut confruntarea in fata Razboinicilor, intr-un meci fantastic pentru ambele triburi. Maria Lungu a fost eliminata dupa duel.

WTA Dubai: Favorita eliminata in primul tur - A pierdut cu 6-0 in decisiv

Beatriz Haddad Maia a fost eliminata in runda inaugurala la WTA Dubai, dupa ce a fost invinsa in trei seturi, scor 6-4, 4-6, 0-6.

WTA Doha: Sorana Cirstea, eliminata in turul doi de lidera mondiala

Sorana Cirstea a parasit turneul WTA 1000 de la Doha, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Iga Swiatek, scor 6-1, 6-1, in turul al doilea.

WTA Doha: Emma Raducanu, eliminata in primul tur - Set pierdut cu 6-0

Emma Raducanu nu se regaseste nici in 2024. Dupa ce a pierdut in turul secund la primele trei turnee disputate in acest sezon, britanica a parasit competitia WTA 1000 de la Doha inca din runda inaugurala.

Transylvania Open 2024: Favorita eliminata dupa ce a condus cu 7-5, 3-0

Elisabetta Cocciaretto a inceput foarte bine meciul din optimile turneului WTA 250 de la Cluj-Napoca, dar britanica Harriet Dart a revenit spectaculos si a obtinut calificarea in runda urmatoare.

Transylvania Open 2024: Semifinalista de Grand Slam, infrangere drastica in runda inaugurala

Nadia Podoroska a bifat cea mai importanta performanta a carierei la Roland Garros 2020 a ajuns in semifinale), dar sportiva din Argentina nu a reusit sa confirme in urmatoarele sezoane, iar de la Transylvania Open 2024 a fost eliminata inca din primul tur.

Mumbai Open: Irina Bara, eliminata inca din runda inaugurala

Irina Bara a fost eliminata in primul tur al turneului WTA 125 de la Mumbai, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Arianne Hartono, scor 6-4, 6-4.

Survivor All Stars 2024, runda captivanta! Elena Ionescu paraseste competitia!

In aceasta runda a Survivor Romania All Stars. Elena Ionescu paraseste competitia dupa ce a fost eliminata de Nemes. Elena Ionescu a reusit sa castige doua dintre cele noua runde, asta reprezinta aproximativ 22. Mai mult, victoriile au venit in jocuri in care a fost ajutata pe traseu 1 si 6).

Australian Open 2024: Ana Bogdan a fost eliminata in turul al doilea la dublu

Perechea Ana Bogdan cu Rebeka Masarova a fost eliminata de la Australian Open 2024 in turul al doilea, iar in urma acestui rezultat Romania a ramas fara jucatoare simpludublu) la Grand Slamul de la Melbourne. Sorana Cirstea si Monica Niculescu au fost eliminate in runda inaugurala .

Australian Open: Sorana Cirstea, eliminata si la dublu

Perechea Sorana CirsteaDonna Vekic RomaniaCroatia) a fost eliminata, joi, in runda inaugurala a probei de dublu de la Australian Open, primul grand slam al anului.

Australian Open 2024: Monica Niculescu, eliminata in turul intai la dublu

Perechea Monica Niculescu Ingrid Martins Romania Brazilia), favorita 15 la Melbourne, a fost eliminata in runda inaugurala a tabloului de dublu de la Australian Open 2024.

Australian Open: Sorana Cirstea, eliminata dupa un meci greu de explicat

Jucatoarea de tenis Sorana Cirstea, locul 26 mondial si cap de serie 22, a fost eliminata, marti, in runda inaugurala la Australian Open, primul grand slam al anului.

actualitate, 09:15