21:00

Eliminata de la Wimbledon, Simona Halep face o declaratie care da sperante mari romanilor: E aproape!

Simona Halep a fost eliminata in sferturile turneului de la Wimbledon, dupa ce a fost invinsa de Johanna Konta in trei seturi. continuă pe Adevărul

Wimbledon: Simona Halep joaca in sferturi cu Johanna Konta marti, in jurul orei 17:00

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, va juca, marti, in sferturile de finala de la Wimbledon, in jurul orei 17. Halep o va intalni pe Johanna Konta, locul 7 mondial si favorita 6, in al doilea meci de pe terenul central de la All England Club.

Wimbledon: Simona Halep vs Victoria Azarenka se va disputa luni, in jurul orei 15:30

Organizatorii de la Wimbledon au anuntat programul zilei de luni duminica este zi de pauza), iar disputa dintre Simona Halep si Victoria Azarenka din optimi) va avea loc in jurul orei 15:30. Meciul va fi in direct pe Eurosport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

Revenita de doar cateva saptamani in circuit dupa ce a nascut, Victoria Azarenka 683 WTA) nu a avut armele necesare pentru a o elimina pe Simona Halep, una din cele mai constante jucatoare din circuit in actualul sezon. Dupa un prim set echilibrat, decis in tiebreak 7-3), Simo nu i-a mai dat sperante adversarei in cel de-al doilea castigat cu 6-2, dupa ce a avut la un moment dat 5-0). Pentru un loc in semifinale cea mai buna performanta a Simonei la All England Club), Halep se va duela cu Johanna Konta, favorita gazdelor.

Wimbledon: Simona Halep vs Victoria Azarenka 7-6(3), 6-2/ Simona, in sferturi la All England Club - Duel cu Johanna Konta (marti, in jurul orei 17)

Wimbledon: Simona Halep vs Victoria Azarenka 7-6(3), 6-2/ Simona este in sferturi - Duel cu Johanna Konta

Revenita de doar cateva saptamani in circuit dupa ce a nascut, Victoria Azarenka 683 WTA) ramane o adversara periculoasa, o sportiva cu multa experienta si cu doua titluri de Grand Slam in palmares. De cealalta parte, Simona Halep cap de serie numarul doi) are de partea ei continuitatea. Meciul de pe terenul 2 din optimi) va fi in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro. Se actualizeaza.

Simona Halep, eliminata de la Wimbledon. Rateaza primul loc WTA

Invinsa in trei seturi de Johanna Konta in sferturile turneului de la Wimbledon, Simona Halep a ratat sansa accederii pe primul loc in clasamentul mondial WTA. Meciul a fost live text aici.

FOTO Simona Halep si-a satisfacut cea mai mare pofta in ziua libera de la Wimbledon. Cand va avea loc duelul de foc contra Viktoriei Azarenka

Simona Halep face un turneu foarte bun la actuala editie a Grand Slamului de la Wimbledon si este calificata in optimile de finala.

Simona Halep la o victorie de prima pozitie in clasamentul WTA. Calificare fara emotii in sferturi la Wimbledon

SIMONA HALEP - VICTORIA AZARENKA LIVE de la Wimbledon. Simona Halep joaca azi cu Victoria Azarenka pentru un loc in sferturile de finala la Wimbledon. Halep 25 ani, a doua.

Simona Halep, prima reactie dupa eliminarea de la Wimbledon

Invinsa de Johanna Konta in sferturile de finala de la Wimbledon, Simona Halep a ratat sansa de a urca pe primul loc in clasamentul mondial.

Cati bani castiga Simona Halep daca o invinge pe britanica Johanna Konta in aceasta seara

SIMONA HALEP - JOHANNA KONTA LIVE de la Wimbledon. Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala la turneul de la Wimbledon, unde o va intalni pe britanica Johanna Konta. Conform grilei de.

actualitate, 21:00