13:31

Simona Halep, eliminata de la Wimbledon. Rateaza primul loc WTA

Invinsa in trei seturi de Johanna Konta in sferturile turneului de la Wimbledon, Simona Halep a ratat sansa accederii pe primul loc in clasamentul mondial WTA. Meciul a fost live text aici. continuă pe Online Sport

Simona Halep la doua victorii distanta de primul loc WTA

Jucatoarea Simona Halep are o sansa de a ajunge numarul unu mondial dupa Wimbledon, insa totul depinde de un parcurs cat mai lung la Grand Slam-ul din capitala Regatului Unit.

Simona Halep la o victorie distanta de primul loc WTA

LIVE Simona Halep cu Johanna Konta in sferturi la Wimbledon. Meci pentru primul loc WTA

Pentru a treia oara in decurs de o luna Simona Halep va disputa un meci cu primul loc mondial pe masa. S-a intamplat in finala de la Roland Garros, pierduta la Jelena Ostapenko, si apoi la Eastbourne.

O noua incercare pentru Simona Halep la Wimbledon. Sportiva romana are o adevarata finala cu Azarenka

S-a incheiat prima saptamana de la Wimbledon, iar luni incep optimile de finala, atat pe tabloul feminin, cat si pe cel masculin.

SIMONA HALEP - JOHANNA KONTA LIVE de la Wimbledon. ONLINE STREAM EUROSPORT - VIDEO

SIMONA HALEP - JOHANNA KONTA LIVE de la Wimbledon. Simona Halep se infrunta cu Johanna Konta pentru un loc in semifinale la Wimbledon. Miza este uriasa pentru Halep, care in cazul unei victorii va deveni NUMARUL 1 MONIDAL. Meciul va fi transmis LIVE VIDEO pe Eurosport si ONLINE STREAM pe Eurosport player, dupa ora 17.

Adevarul Live: Care va fi cheia partidei care o poate instala pe Simona Halep in fruntea ierarhiei tenisului feminin

Simona Halep, locul 2 WTA, va evolua, astazi, in sferturile de finala de la Wimbledon, cu Johanna Konta 7 WTA). Meciul o poate propulsa pe romanca pe locul 1 WTA.

SIMONA HALEP, MARGINALIZATA LA WIMBLEDON !!! SCANDALOS!! A FOST TRIMISA DE ORGANIZATORII BRITANICI SA... !!! (FOTO)

Simona Halep, jucatoare de tenis cu sanse reale de a deveni numarul 1 dupa incheierea turneului, a fost trimisa de organizatori sa joaca pe Terenul numarul doi, adica a trebia arena de la Wimbledon. Pe de.

Simona Halep pierde in sferturi la Wimbledon si rateaza din nou sansa de a fi numarul 1 mondial

Simona Halep-Johanna Konta LIVE. Romanca conduce cu 3-0 in primul set Simona Halep si Johanna Konta 26 ani, 7 WTA) sunt la egalitate, 2-2, in meciurile directe. Halep s-a impus cel mai recent, cu 6.

Simona Halep, pacalita de fanii englezi! Moment incredibil la ultimul punct al meciului pierdut la Wimbledon

Simona Halep a ratat sansa de a trece pe primul loc in clasamentul WTA dupa ce a fost invinsa de britanica Johanna Konta in 3 seturi, in sferturile de finala de la Wimbledon. Finalul partidei.

Simona Halep contra Johannei Konta, in sferturile de finala de la Wimbledon. Simona a castigat primul set

Simona Halep a castigat primul set la tiebreak, intr-un meci care o poate aduce pe locul I in clasamentul WTA.

actualitate, 13:31