26 Apr.

EURO 2020: Capitala a trecut testul organizarii

Ziarul Bursa Ziarul Bursa,

EURO 2020 este evenimentul sportiv numarul 1 pentru tara noastra in acest an, chiar daca urmeaza Jocurile Olimpice si nu am avut echipa calificata la turneul final. Competitia continua, dar din punct de vedere organizatoric, pentru Bucuresti, aceasta s-a incheiat. Se poate vorbi, fara probleme, de un succes. Sub coordonarea UEFA, lucrurile au decurs bine, fara incidente majore, majoritatea suporterilor plecand multumititi de ceea ce au gasit la Bucuresti. Cinci formatii Macedonia de Nord, Austria, Ucraina, Franta si Elvetia) au evoluat pe Arena Nationala, iar nemultumirile lor au fost legate de temperaturile ridicate, de ploile torentiale care nu depind in niciun fel de organizatori) si de masurile de distantare care se regasesc in mai toata Europa). Arena Nationala a fost apreciata drept una dintre cele mai frumoase de la acest turneu final, gazonul s-a prezentat foarte bine, avand in vedere ploile torentiale, iar stadioanele de antrenament Ghencea, Voluntari, Arcul de Triumf) s-au ridicat la nivelul asteptarilor. continuă pe Ziarul Bursa

Euro 2020. Clipe delicate pentru selectionerul Frantei la Bucuresti. Ce a patit chiar in hotel

La Euro 2020, una dintre optimile de finala este gazduita de Bucuresti. Luni seara, de la ora 22. 00, pe Arena Nationala, va avea loc partida dintre Franta si Elvetia. Selectionata cocosului galic a sosit inca de vineri in Capitala, in frunte cu vedetele Benzema, Mbappe, Kante si Pogba. Antrenorul Didier Deschamps a laudat conditiile gasite .

Euro 2020: Tabloul complet al sferturilor

Ucraina a intregit lista echipelor calificate in sferturile Euro 2020 dupa ce a trecut dupa prelungiri) de Suedia. Anglia este mare favorita pe o jumatate de tablou, in timp ce pe cealalta lucrurile sunt complicate: aici se afla Belgia, Italia si Spania.

Nicusor Dan, despre meciurile Euro 2020 desfasurate la Bucuresti: Am reusit sa fim la standardele unei competitii la acest nivel. Sunt optimist ca o mai avem astfel de evenimente (VIDEO)

Nicusor Dan, Primarul General al Capitalei, a declarat marti, in deschiderea sedintei Consiliului General, ca prin meciurile Euro 2020 desfasurate la Bucuresti, Capitala a demonstrat ca poate sa organizeze.

Bucurestiul, sub lupa jurnalistilor elvetieni: Ce i-a socat, comparativ cu alte orase de pe harta Euro 2020

Partida Franta - Elvetia diseara, ora 22. 00, Pro TV) din optimile Euro 2020 a fost prefatata nu doar din punct de vedere fotbalistic, ci si cu reportaje despre Capitala Romaniei.

Victor Piturca ia o avere de la PRO TV. Cati bani incaseaza pentru Euro 2020

Victori Piturca incaseaza o suma uriasa de la Pro Tv. Fostul selectioner face analiza meciurilor de la EURO 2020, iar pentru asta este rasplatit foarte generos. Victor Piturca ia o avere de la PRO TV Victor Piturca este expertul Pro Tv din discutiile dupa meciurile EURO 2020. Cu toate ca a fost de-a lungul timpului .

Ce au scris elvetienii despre Romania, dupa ce au venit la Euro 2020. Era de asteptat sa publice asa ceva

Romania este gazda uneia dintre optimile de finala de la Euro 2020. Luni seara, pe Arena Nationala, va avea loc partida Franta Elvetia. Accesul in tribune este permis intr-o proportie de 50% din capacitatea stadionului, dar numai celor care au dovada ca sunt vaccinati ori prezinta un test negativ. Jurnalistii elevetieni sositi in Bucuresti .

FOTO Elina Svitolina, suporterul de lux al Ucrainei la Euro 2020

Ucraina este una dintre marile surprize de la Euro 2020, trupa pregatita de Andriy Shevchenko bifand calificarea in sferturi. Formatia galben-albastra a avut un suporter de lux din fata televizorului la meciul cu Suedia castigat cu 2-1): Elina Svitolina.

Selectionerul Angliei explica cum a eliminat-o pe Germania de la Euro 2020

Gareth Southgate este omul momentului in Regat, selectionerul Angliei reusind sa o trimita acasa pe Germania de la Euro 2020, una dintre marile rivale fotbalistice 2-0, optimi, meci jucat pe Wembley).

Euro 2020, optimi: Ucraina, calificare dramatica in dauna Suediei! Cum arata tabloul sferturilor de finala

Ucraina este ultima echipa calificata in sferturile de finala ale Euro 2020, dupa ce a invins, marti, la Glasgow, scor 2-1 1-1, 1-1), cu golul decisiv marcat in minutul 120+1, reprezentativa Suediei.

EURO 2020. Meciul campioanei mondiale Franta cu Elvetia a inceput pe Arena Nationala. La pauza, 0-1. VIDEO

Meciul campioanei mondiale Franta cu Elvetia a inceput pe Arena Nationala. Este ultimul meci gazduit la Bucuresti in cadrul Euro-2020. Partida conteaza pentru optimile de finala.