07:30

EURO 2020. Meciul campioanei mondiale Franta cu Elvetia a inceput pe Arena Nationala. La pauza, 0-1. VIDEO

Meciul campioanei mondiale Franta cu Elvetia a inceput pe Arena Nationala. Este ultimul meci gazduit la Bucuresti in cadrul Euro-2020. Partida conteaza pentru optimile de finala. continuă pe Adevărul

Roxana Maracineanu, ministrul Sportului din Franta,la Bucuresti pentru meciul campioanei mondiale cu Elvetia

Ministrul delegat al Sportului din Franta, Roxana Maracineanu, a ajuns la Bucuresti pentru meciul campioanei mondiale cu Elvetia, din optimile Euro-2020.

Euro 2020: Bucurestiul numara orele pana la Franta - Elvetia! Cat costa biletele care se mai gasesc

Arena Nationala va gazdui, luni ora 22. 00), ultima partida din cadrul turneului final, una extrem de echilibrata, in care pe teren vor fi jucatori cu adevarat exceptionali.

EURO 2020 continua sambata cu meciuri interesante din faza optimilor de finala

Sambata, de la ora 19. 00, incep optimile de finala ale Euro 2020. Una dintre partide, Franta-Elvetia.

Bucurestiul vibreaza: Nebunie dupa biletele Euro 2020, la meciul Franta - Elvetia

Pentru prima data dupa 38 de ani, o campioana mondiala soseste in Romania. Ceea ce a sporit interesul in jurul ultimului meci din cadrul turneului final, care se va juca pe Arena Nationala.

Euro 2020: Program prelungit cu doua ore luni, in ziua meciului Franta - Elvetia

Trenurile de metrou vor circula pe toate magistralele dupa un program prelungit cu doua ore, luni, cand pe Arena Nationala va avea loc meciul din optimi Franta - Elvetia, ultimul gazduit de Bucuresti la Euro 2020.

Tara Galilor si Danemarca deschid faza optimilor la EURO 2020

Johan Cruyff Arena din Amsterdam gazduiteste, sambata seara, prima optime de finala la EURO 2020, meciul Tara Galilor Danemarca, o confruntare deschisa oricarui rezultat.

LiveBLOG Euro 2020: Belgia vs Portugalia 1-0 (Rep. II) - 42 Thorgan Hazard deschide scorul cu un sut superb

Belgia si Portugalia se confrunta duminica, de la ora 22:00, in capul de afis al optimilor Euro 2020. Meciul de la Sevilla va fi transmis in direct pe ProTV si LiveBLOG pe HotNews.

LIVE Franta - Elvetia 3-2. Ultimul meci pe Arena Nationala la EURO 2020. Penalty ratat de Elvetia, dubla Benzema in trei minute

Urmariti live text in aceasta pagina meciul Franta - Elvetia din optimile de finala la EURO 2020. Partida se disputa la Bucuresti.

Presedintele UEFA vine la Bucuresti pentru Franta Elvetia

Aleksandr Ceferin, presedintele UEFA, va asista luni seara pe Arena Nationala din Bucuresti la meciul Franta Elvetia din optimile de finala ale EURO 2020.

Bucurestiul devine, diseara, Capitala fotbalului european: Invitat de marca la meciul Franta - Elvetia

Romania isi ia adio de la Euro 2020, cu un meci de gala, Franta - Elvetia diseara, ora 22. 00, Pro TV). A 6-a partida din optimile turneului va atrage in tribunele Arenei Nationale nume uriase, atat din fotbalul romanesc, cat si cel mondial.

actualitate, 07:30