10:30

Finala Liga

Antrenorul lui Dinamo despre meciul cu Voluntari: E prima finala

Zeljko Kopic, antrenorul echipei Dinamo, a vorbit intr-o conferinta de presa despre meciul cu FC Voluntari programat vineri, 26 aprilie, in etapa a 7-a din playout, in Liga 1.

Liga Campionilor: Bayern si PSG ar putea sa repete finala din urma cu 4 ani

In data de 1 iunie, pe Wembley, va avea loc finala Ligii Campionilor, unde se va decide noua campioana a Europei. Fara campioana en-titre Manchester City, care a fost eliminata din competitie, patru dintre cele mai mari echipe din Europa, Bayern Munchen, Real Madrid, Borussia Dortmund si PSG, se vor confrunta in semifinale, promitand un spectacol de zile mari.

VIDEO Manchester United, calificare dramatica in finala Cupei Angliei Egalati dupa ce au condus la trei goluri diferenta

Cupa Angliei a provocat intotdeauna surprize mari, iar semifinala de duminica dintre Manchester United si Coventry City a fost una de poveste. Condusa cu 3-0, formatia de liga secunda a egalat si a avut un gol anulat in ultimul minut.

Liga Campionilor, program. Cand se vor juca cele doua dueluri din semifinale si marea finala

Ziua decisiva pentru calificarea in semifinalele Ligii Europa si Conference League

Seara de joi, 18 aprilie, este dedicata meciurilor retur din sferturile de finala in Liga Europa si Conference League. in toate cele opt meciuri programate totul este posibil, inclusiv ca Liverpool sa rastoarne avantajul de 3-0 obtinut de Atalanta pe Anfield Road, desi statistica este impotriva cormoranilor.

Europa League: Roma vs Milan - Cine isi salveaza sezonul?

Roma - Milan, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Europa, este programat, joi, 18 aprilie, de la ora 22:00, pe Stadio Olimpico, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

Europa League: Atalanta vs Liverpool - Cormoranilor le-a mai ramas doar orgoliul

Atalanta - Liverpool, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Europa, este programat, joi, 18 aprilie, de la ora 22:00, pe Stadio Atleti Azzurri dItalia, si va fi transmis in direct de platforma de streaming VOYO.

Real Madrid isi continua drumul catre titlul cu numarul 15 in Liga Campionilor. Va intalni pe Bayern Munchen in semifinale

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1, atat la capatul celor 90 de minute regulamentare, cat si .

Real Madrid elimina Manchester City la loviturile de departajare pentru un loc in semifinalele Ligii Campionilor

Dupa multi finala din sferturi a Ligii Campionilor s-a jucat intre Real Madrid si Manchester City, iar cele doua echipe n-au dezamagit, cu opt goluri in doua manse si suspansul loteriei penalty-urilor drept bonus. PSG si Borussia Dortmund, primele semifinaliste din Liga Campionilor .

VIDEO Corvinul Hunedoara, echipa din liga secunda, prima finalista a Cupei Romaniei

Corvinul Hunedoara a obtinut calificarea in finala Cupei Romaniei, dupa un succes entuziasmant impotriva celor de la FC Voluntari, scor 3-1.

Corvinul Hunedoara s-a calificat in premiera in finala Cupei Romaniei

Formatia de liga secunda Corvinul Hunedoara s-a calificat in premiera in finala Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a invins-o pe FC Voluntari cu scorul de 3-1 1-1), miercuri seara, pe Stadionul Michael Klein, in prima semifinala a competitiei.

Istvan Kovacs delegat la derby-ul etapei a 5-a din playoff

La o zi dupa ce a fost aspru criticat pentru prestatia din partida Barcelona - PSG, sfert de finala in Liga Campionilor, arbitrul Istvan Kovacs a fost delegat sa conduca meciul etapei a 5-a in playoff-ul din Liga 1.

Champions League: Bayern Munchen vs Arsenal - Echilibru pe Allianz Arena

Bayern Munchen - Arsenal, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 17 aprilie, de la ora 22:00, pe Allianz Arena, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

Champions League: Manchester City vs Real Madrid - Show-ul se muta in Anglia

Manchester City - Real Madrid, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 17 aprilie, de la ora 22:00, pe Etihad Stadium, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

PSG si Borussia Dortmund, primele semifinaliste din Liga Campionilor. Xavi a sarit la gatul lui Kovacs

Invinse in meciurile tur echipele Paris Saint-Germain si Borussia Dortmund au revenit la returul sferturilor de finala si au obtinut calificari spectaculoase in careul de asi.

P INFOGRAFIC: Sansele de calificare in semifinalele Ligii Campionilor

Marti si miercuri sunt programate meciurile retur din sferturile de finala in Liga Campionilor, iar pe Betano am analizat sansele celor opt echipe ramase in competitie de a ajunge in careul de asi, in functie de rezultatele din tur si forma de moment.

Champions League: Borussia Dortmund vs Atletico Madrid - Totul pentru careul de asi

Borussia Dortmund - Atletico Madrid, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 16 aprilie, de la ora 22:00, pe Westfalenstadion, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

Champions League: Barcelona vs PSG - Avantaj pentru catalani

Barcelona - PSG, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 16 aprilie, de la ora 22:00, pe Estadi Olimpic Lluis Companys, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

INFOGRAFIC: Sansele de calificare in semifinalele Ligii Campionilor

Al-Hilal a cucerit Supercupa Arabiei Saudite inca un trofeu ratat de Karim Benzema

Al-Hilal a reusit o noua victorie in fata rivalilor de la Al-Ittihad, scor 4-1 in finala SuperCupei. Formatia antrenata de Jorge Jesus eliminase echipa lui Karim Benzema si din Liga Campionilor Asiei.

actualitate, 10:30