07:15

FOTO VIDEO Brazilia - Croatia: 3-1. Dubla lui Neymar si golul inscris in ultimele minute de Oscar au adus victoria tarii gazda

Brazilia si Croatia s-au infruntat in partida de debut a Campionatului Mondial 2014, din care a iesit invingatoarea tara sud-americana, cu 3-1. Victoria a venit ca un pansament, dupa ce ultimele luni au fost marcate de protestele populatiei sud-american, nemultumite de cheltuielile pe care le implica organizarea competitiei. continuă pe Adevărul

FOTO+VIDEO Brazilia - Croatia: 3-1. Dubla lui Neymar si golul inscris in ultimele minute de Oscar au adus victoria tarii gazda in primul meci al CM 2014

Brazilia si Croatia s-au infruntat in partida de debut a Campionatului Mondial 2014, din care a iesit invingatoare tara sud-americana, cu 3-1. Victoria a venit ca un pansament, dupa ce ultimele luni au fost marcate de protestele populatiei sud-americane, nemultumite de cheltuielile pe care le implica organizarea competitiei.

LIVE TEXT Brazilia - Croatia, ora 23.00. Meciul de deschidere a Cupei Mondiale 2014

Cupa Mondiala, desfasurata intre 12 iunie - 13 iulie, debuteaza, joi, de la ora 23. 00, cu primul meci oficial, Brazilia - Croatia. Partida are loc imediat dupa incheierea ceremoniei de deschidere a Mondialului, care va incepe de la ora 21.

LIVE CM 2014 Brazilia-Croatia (23:00)

Meciul de deschidere al Cupei Mondiale 2014, Brazilia-Croatia, este in direct, LIVE TEXT, pe site, incepand cu ora 23:00. Apasati aici pentru a primi informatii in timp real.

Mircea Lucescu, implicat sentimental la meciul Brazilia - Croatia: Dario Srna e cel mai disciplinat fotbalist din lume

Mircea Lucescu, unul dintre tehnicienii care va analiza meciurile turneului final in Adevarul va avea emotii diseara, la partida Brazilia - Croatia ora 23.

CM Fotbal: Brazilia - Croatia 3-1/ Victorie fara stralucire

Brazilia a debutat cu dreptul la Campionatul Mondial de Fotbal, echipa pregatita de Luis Felipe Scolari trecand, scor 3-1, de Croatia Grupa A). Scorul a fost deschis de croati autogol Marcelo, in minutul 11), insa dubla lui Neymar 29', 71' din penalti) si reusita lui Cesar 92') au stabilit invingatoarea. Golul doi al gazdelor a venit dintr-un penalti dictat destul de usor de centralul nipon Yuichi Nishimura.

Meciul de debut la CM Fotbal: Brazilia - Croatia 3-1 / Victorie fara stralucire, cu un arbitru binevoitor pentru gazde. Antrenorul Croatiei: a fost un circ

Brazilia a debutat cu dreptul la Campionatul Mondial de Fotbal, echipa pregatita de Luis Felipe Scolari trecand, scor 3-1, de Croatia Grupa A). Scorul a fost deschis de croati autogol Marcelo, in minutul 11), insa dubla lui Neymar 29', 71' din penalti) si reusita lui Oscar 92') au stabilit invingatoarea. Golul doi al gazdelor a venit dintr-un penalti dictat destul de usor de centralul nipon Yuichi Nishimura.

CLASAMENTE, STATISTICI incepe balul! Brazilia si Croatia dau startul turneului final sud-american

Brazilia-Croatia este meciul care va deschide a 20-a editie a Campionatului Mondial de fotbal, partida care se va disputa joi seara, la ora 23. 00, ora Romaniei, in direct pe TVR 1.

incepe balul! Brazilia si Croatia dau startul turneului final. Rezultate, clasamente si statistici in timp real

LIVE Brazilia - Croatia 0-1, autogol Brazilia!

Apasati aici pentru a vedea primul meci de la Cupa Mondiala, live, intre Brazilia si Croatia. LINKURI RAPIDE: Grupe CM 2014 |Taboul faza finala |Calendar pe zile si Program CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial .

actualitate, 07:15