01:06

FOTOGALERIE CM 2018: Franta - Australia 2-1/ Tinerii lui Deschamps si victoria cu emotii de la debut

Considerata una din favorite la castigarea trofeului, Franta a avut parte de un debut cu emotii la Campionatul Mondial din Rusia. Elevii lui Didier Deschamps au inceput promitator partida cu Australia in Grupa C), dar entuziasmul s-a stins pe parcurs. Tabela a ramas neschimbata in primele 45 de minute, cu cea mai mare ocazie in dreptul australienilor. Repriza a doua a dus cate un penalty pentru fiecare echipa si un gol norocos al lui Pogba. Jucatorul lui Manchester United a stabilit scorul final in minutul 81, 2-1 pentru Franta. continuă pe Hotnews

actualitate, 01:06