17:15

FOTOGALERIE Simona Halep, campioana la Bucuresti Open - A castigat turneul WTA cu numarul opt din cariera/ Victor Ponta, huiduit la arenele BNR

Simona Halep si-a trecut in palmares inca un turneu WTA castigat, numarul trei mondial impunandu-se la BRD Bucuresti Open prima editie). Simona a invins-o categoric in finala competitiei pe Roberta Vinci, din Italia, scor 6-1, 6-3. Meciul a durat doar o ora si opt minute. Finala a avut parte si de un moment mai putin placut: la festivitatea de premiere, publicul a huiduit in momentul in care George Cosac presedintele FRT) i-a multumit pentru sprijin premierului Victor Ponta. Vezi in articol o FOTOGALERIE cu momente din finala. continuă pe Hotnews

Simona Halep, campioana la Bucuresti

Simona Halep nu a avut nicio emotie in finala turneului WTA de la Bucuresti, dotat cu premii totale in valoare de 220. 000 de dolari si s-a impus in fata italicencei Roberta Vinci, a doua favorita din concurs.

FOTOGALERIE Simona Halep, calificare fara emotii in sferturile Bucharest Open

Simona Halep s-a calificat, joi seara, in sferturile turneului de tenis WTA BRD Bucharest Open dupa ce a trecut in doua seturi 6-2, 6-4 de sirboaica Aleksandra Krunici. Partida a durat o ora si 12 minute si s-a disputat pe o arena mai putin populata decat miercuri, fapt datorat si furtunii care s-a abatut asupra Capitalei inaintea partidei. In sferturile competitiei, Halep o va intalni pe sportiva Lara Arruabarrena din Spania locul 120 WTA). Vezi in articol o FOTOGALERIE de la partida castigata de Simona.

Are ce cauta Simona Halep la Bucuresti?

Participarea Simonei Halep la Bucharest Open a ridicat gradul de interes pentru primul turneul WTA din Bucuresti. Insa, sunt multe voci care spun ca jucatoarea clasata pe locul 3 mondial nu avea de ce sa vina aici, alaturi de cele care spun ca este foarte bine ca a venit sa joaca pe teren romanesc.

LIVE Simona Halep in optimi la Bucharest Open (18:00)

Simona Halep continua participarea la turneului WTA de la Bucuresti, joi seara, cand o intalneste de la ora 18:00 pe Alexandra Krunic din Serbia. Meciul va fi live text pe Onlinesport. ro .

Simona Halep, campioana de la BRD Bucharest Open! Primele declaratii date

Simona Halep 3 WTA) este campioana primului turneu WTA organizat in Romania, dupa ce a invins-o pe italianca Roberta Vinci 24 WTA). Partida disputata, duminica, pe Arenele BNR a fost castigata de romanca in doua seturi, scor 6-1, 6-3.

Simona Halep, campioana de la BRD Bucharest Open! Primele declaratii

Simona Halep a castgat Bucharest Open, dupa 6-1, 6-3 cu Roberta Vinci

Simona Halep a castigat prima editie a turneului WTA Bucharest open dupa ce a invins-o, in finala, pe Roberta Vinci, in doua seturi, 6-1, 6-3. Pentru Halep, titlul de la Bucuresti este al doilea obtinut in acest an, si al optulea din cariera.

Simona Halep, in semifinalele Bucharest Open. Simona Halep- Lara Arruabarrena, 6-3,6-1, in sferturi la Bucharest Open

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Bucuresti dupa ce a invins-o, in sferturi, pe Lara Arruabarrena cu 6-3, 6-1. in semifinale, Halep o va intalni pe Monica Niculescu.

Simona Halep, in semifinalele Bucharest Open, dupa 6-3,6-1 cu Lara Arruabarrena, in sferturi

actualitate, 17:15