06:00

CM Handbal (f): Romania vs Paraguay 29-17/ Debut fara emotii pentru tricolore

Echipa nationala de handbal feminin a Romaniei a debutat cu o victorie categorica la cea de-a 23 editie a Campionatului Mondial, scor 29-17 impotriva Paraguayului. Jucatoarele lui Ambros Martin n-au avut nicio emotie in primul meci de la turneul final din Germania, aflandu-se la conducere pe toata durata confruntarii din Trier Arena. Romancele au intrat la pauza cu un avantaj de 9 goluri, insa s-au detasat in repriza secunda si au incheiat la o diferenta de 12 goluri. Pentru Romania urmeaza confruntarea cu nationala Sloveniei, duminica, de la ora 15:00. continuă pe Hotnews

LIVE Romania - Paraguay la CM de handbal feminin (14:00)

Nationala feminina de handbal a Romaniei isi incepe parcursul la Campionatul Mondial, sambata de la ora 14:00, impotriva nationalei statului Paraguay. Urmariti live text meciul in aceasta pagina.

LIVE Romania - Paraguay la CM de handbal feminin (15:00)

LIVE Romania - Paraguay la CM de handbal feminin

CM Handbal (f): Romania vs Paraguay (15:00)/ Debutul tricolorelor la competitia din Germania

Echipa nationala de handbal feminin a Romaniei debuteaza sambata la cea de-a 23 editie a Campionatului Mondial, intr-un meci cu Paraguay, cea mai slab cotata nationala de la turneul final din Germania. Cu doar sase jucatoare din lotul care castiga bronzul la editia anterioara, Romania n-ar trebui sa intampine probleme in partida cu Paraguay, fiind una perfecta pentru acomodare. Meciul va fi in direct pe Telekom Sport si LiveText pe HotNews. ro de la ora 15:00.

Romania debuteaza cu victorie categorica la Campionatul Mondial

Nationala feminina de handbal a Romaniei s-a impus, cu 29-17, in fata modestei reprezentative a statului Paraguay, sambata, in primul meci la Campionatul Mondial gazduit de Germania.

actualitate, 06:00