01:05

Helsinki Farul

Echipa lui Razvan Lucescu, debut cu dreptul in grupele Conference League. Rezultatele complete ale primei runde

PAOK Salonic, echipa antrenata de romanul Razvan Lucescu, a invins-o pe HJK Helsinki cu scorul de 3-2, in deplasare, in prima etapa a grupelor Europa Conference League. Campioana Finlandei, care a eliminat-o in play-off pe Farul Constanta, a deschis scorul prin Hassane Bande 35), dar PAOK a egalat dupa pauza, prin golul lui Konstantinos Koulierakis .

FC U a stins Farul. Campioana en titre, umilita la Craiova

FC U Craiova a invins-o fara drept de apel pe campioana en titre Farul Constanta, scor 4-0, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a 8-a a campionatului. Eliminati din Europa de HJK Helsinki, constantenii nu au reusit sa se mobilizeze, iar Craiova a profitat din plin. Golurile echipei conduse de preparatorul fizic Dan Vasilica .

Gheorghe Hagi, prima aparitie dupa dezastrul din Finlanda. Suntem zero in acest moment. Discurs manifest VIDEO

Gheorghe Hagi a vorbit pentru prima data in public, dupa ce Farul a fost eliminata de HJK Helsinki din play-off-ul Europa Conference League. Fostul international a recunoscut ca a supraevaluat potentialul fotbalului romanesc si a amintit de bugetele uriase in care se scalda echipele din vestul Europei. Regele este convins ca statul, dar si firmele .

FC Voluntari a transferat un jucator de la Farul Constanta

Farul Constanta nu traverseaza o perioada foarte buna, mai ales dupa ce a fost eliminata de Helsinki din drumul spre grupele UEFA Conference League, iar constantenii au cedat deja un jucator la FC Voluntari.

Gica Hagi, doua rusini istorice. Farul s-a facut de ras in cupele europene

Campioana, eliminata de HJK Helsinki in Conference League.

Reactie virala a antrenorului echipei HJK Helsinki, dupa eliminarea Farului. Ce a spus in vestiar

Farul a pierdut cu 2-0 meciul de la Helsinki si a ratat calificarea in grupele Conference League si potul de trei milioane de euro de la UEFA. Antrenorul echipei HJK Helsinki a tinut un discurs special in vestiar, imediat dupa victorie. Ce au auzit in vestiar jucatorii lui HJK Helsinki Romania nu are nicio echipa .

Romania, fara reprezentante in Europa. Farul si Sepsi au ratat calificarea in grupele Conference League

Farul Constanta si Sepsi OSK Sfantu Gheorghe au ratat calificarea in grupele Europa Conference League, dupa ce au fost invinse de HJK Helsinki si BodoGlimt. Campioana Romaniei a pierdut cu 2-0, iar castigatoarea Cupei s-a inclinat cu scorul de 3-2, dupa doua reprize de prelungiri. Dupa ce se impusese la Ovidiu cu scorul de 2-1, .

Campioana Romaniei a fost eliminata in play-off-ul Conference League HJK Helsinki Farul 2-0

Farul, campioana Romaniei, a fost eliminata in play-off-ul Conference Leauge, dupa ce a pierdut deplasarea cu HJK Helsinki, scor 0-2. Campioana Romaniei s-a deplasat in Finlanda, pentru meciul cu Helsinki de joi seara, 31 august, in mansa retur din play-off-ul Conference League.

Farul pierde la Helsinki si rateaza calificarea in grupele Conference League

Echipa Farul Constanta, campioana Romaniei, a parasit cupele europene in faza playoff din Conference League, dupa ce a pierdut returul cu HJK Helsinki, scor 2-0. in tur, Farul castigase, cu 2-1. Asa am trait HJK Helsinki - Farul Conference League 20232024: Rezultate si Program echipe romanesti .

Gica Hagi, distrus: Farul, afara din Conference League, dupa o evolutie dezastruoasa la Helsinki VIDEO

Campioana, dezamagitoare in returul cu nordicii.

UEFA Conference League: Romania, fara echipe in faza grupelor - Farul si Sepsi, eliminate

Sepsi Sfantu Gheorghe si Farul Constanta nu au reusit sa treaca de play-off-ul UEFA Conference League, fiind invinse in meciurile retur. Campioana Romaniei a pierdut in timpul regulamentar cu Helsinki, in timp ce Sepsi a cedat in reprizele de prelungiri cu BodoGlimt.

O noua seara neagra pentru fotbalul romanesc. Farul si Sepsi au ratat calificarea in grupele Conference League si au pierdut 3 milioane de euro VIDEO FOTO

Farul si Sepsi au spus adio cupelor europene, dupa o seara cu sapte goluri in cupele europene. Cea mai mare problema a avut-o echipa lui Gheorghe Hagi. Campioana Romaniei a castigat prima mansa cu 2-1, dar a ratat prezenta in grupe, dupa ce a fost invinsa de HJK Helsinki cu 2-0 in returul din Finlanda.

Asa am trait HJK Helsinki - Farul

Revedeti in aceasta pagina cele mai importante faze din meciul HJK Helsinki - Farul.

Conference League: HJK Helsinki vs Farul Constanta - Hagi, in fata unei premiere istorice

HJK Helsinki - Farul Constanta, meci contand pentru mansa a doua a play-off-ului din Conference League, este programat, joi, 31 august, de la ora 19:00, pe Bolt Arena, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

Cine transmite la TV meciurile decisive BodoGlimt Sepsi si HJK Helsinki Farul din Conference League. Cele doua echipe joaca pe bani multi

Farul si Sepsi sunt la un meci de calificarea in grupele Conference League. Dupa rezultatele din tur, echipa lui Gca Hagi este favorita in fata finlandezilor. Duelurile decisive din Norvegia si Finlanda se vor putea vedea in direct pe posturi de televiziune din Romania. Cine transmiteBodoGlimt Sepsi si HJK Helsinki Farul. Sepsi si .

Campioana Romaniei, transfer neasteptat de la fosta adversara din Conference League

Farul Constanta a anuntat un nou transfer inaintea partidei decisive de joi cu HJK Helsinki, care ii poate duce pe constanteni in premiera in grupele Conference League.

Gheorghe Hagi a prins aripi in Europa: Trebuie sa batem si la ei

Farul a castigat mansa tur a duelului cu HJK Helsinki 2-1), dar spune ca vrea sa castige si in returul din Finlanda.

Concluziile lui Gica Hagi dupa victoria Farului din play-off-ul Conference League

Dupa ce Farul s-a impus cu 2-1 in meciul cu HJK Helsinki din prima mansa a play-off-ului Conference League, Gheorghe Hagi a declarat ca este multumit pentru victorie, dar le-a reprosat jucatorilor sai faptul ca trebuiau sa fie mai responsabili. in prima repriza am jucat destul de lent si previzibil, fara sa fim deloc periculosi.

Cel mai mare regret al lui Gheorghe Hagi. M-a facut sa fiu mai slab. Cine este noul bec de la Farul VIDEO

Gheorghe Hagi si jucatorii de la Farul au trait periculos meciul cu HJK Helsinki, primul duel din play-off-ul Conference League. Gazdele s-au impus cu 2-1, dupa ce rivalii au deschis scorul. Regele a explicat la finalul partidei care a fost jucatorul care i-a lipsit cel mai mult, dar a spus si de la cine asteapta .

Gica Hagi, suparat pe elevii sai dupa victoria Farului: Am avut caracter dupa minutul 60

Farul Constanta a invins pe teren propriu HJK Helsinki, scor 2-1, in prima mansa a play-off-ului Conference League, insa antrenorul Gheorghe Hagi nu a venit bucuros la conferinta de presa de dupa partida.