12:00

Au inceput sferturile Cupei Ligii: avem prima semifinalista si dovada ca aceasta competitie nu intereseaza pe nimeni

Reinfiintata de presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal LPF), Gino Iorgulescu, Cupa Ligii isi va consuma ultimele patru partide din 2014 in acest weekend. Adevarul prezinta programul complet si rezultatele. continuă pe Adevărul

Pandurii, prima semifinalista in Cupa Ligii

Pandurii Tg. Jiu s-a calificat, vineri seara, in careul de asi al Cupei Ligii dupa o victorie meritata obtinuta pe teren propriu in fata celor de la Otelul Galati.

Echipa lui Miriuta, ETO Gyor, eliminata in sferturile Cupei Ungariei

Echipa Gyor ETO, antrenata de Vasile Miriuta, a fost eliminata in sferturile Cupei Ungariei, dupa o dubla mansa cu Szigetszentmiklosi TK.

Pandurii a invins Otelul si s-a calificat in semifinalele Cupei Ligii

Pandurii a reusit sa se califice in semifinalele Cupei Ligii Adeplast, dupa ce a imvins pe teren propriu, cu scorul de 2-0, formatia Otelul Galati.

HC Odorhei a demolat-o pe U Cluj in sferturile Cupei Romaniei

HC Odorhei s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei la handbal masculin, dupa un meci in care a dominat-o radical pe divizionara secunda Universitatea Cluj.

actualitate, 12:00