01:05

Jelena Ostapenko

Jelena Ostapenko si-a dat din nou in petic. Cuvinte grele la adresa echipei adverse: Demonii ies la lumina in timpul meciului

Jelena Ostapenko, atitudine incalificabila la adresa echipei adverse. Demonii din cap ies la lumina

Letona a ratat sferturile la Madrid Open.

Jelena Ostapenko si-a iesit din minti la Madrid (video)

Letona Jelena Ostapenko a fost eliminata de Ons Jabeur la turneul Madrid Open, dar in timpul meciului a aruncat cuvinte grele spre boxa adversarei.

WTA Madrid: Campioana de Grand Slam, eliminata in optimi - Set pierdut cu 6-0

Ons Jabeur a avut parte de un sezon dificil, dar pare ca si-a regasit forma la turneul WTA 1000 de la Madrid. Sportiva din Tunisia s-a calificat in sferturi, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Jelena Ostapenko.

WTA Dubai: infrangeri categorice in optimi pentru doua favorite

Maria Sakkari si Jelena Ostapenko au parasit turneul WTA 1000 de la Dubai in faza optimilor de finala, dupa ce au fost invinse de Jasmine Paolini, respectiv Anna Kalinskaya.

Jelena Ostapenko si gestul care a iritat pe toata lumea. Sa mute cineva Soarele

Moment tensionat intre Azarenka si Ostapenko la turneul de tenis de la Doha: Ce s-a intamplat la finalul meciului VIDEO

La finalul meciului din cadrul turneului de la Doha, bielorusa Victoria Azarenka 31 WTA, 34 de ani) si letona Jelena Ostapenko 11 WTA, 26 de ani) au creat un moment tensionat.

WTA Doha: inca o favorita eliminata in optimile de finala Rezultatele zilei

In ultima partida a zilei la turneul WTA 1000 de la Doha, Jelena Ostapenko a fost invinsa categoric de Victoria Azarenka, scor 6-0, 6-3.

WTA: Ostapenko a triumfat la Linz

Letona Jelena Ostapenko, favorita 1, a devenit, duminica, prima jucatoare care a castigat doua titluri la simplu in circuitul WTA in acest an, informeaza wtatennis. com.

Jelena Ostapenko, campioana la Linz

Letona Jelena Ostapenko a castigat turneul WTA 500 de la Linz, dupa ce a invins-o in finala pe rusoaica Ekaterina Alexandrova, duminica, in doua seturi, 6-2, 6-3. Duelul dintre primele doua favorite ale acestei competitii a durat 71 de minute, Ostapenko trecandu-si in palmares la final al doilea titlu al sezonului, dupa cel cucerit luna .

Castigatoarea turneului WTA Linz

Jelena Ostapenko a castigat turneul WTA de la Linz, dupa ce a invins-o categoric in finala pe Ekaterina Alexandrova, scor 6-2, 6-3.

Finalistele de la WTA Linz

Jelena Ostapenko si Ekaterina Alexandrova vor juca finala turneului WTA de la Linz. Cele doua au trecut de Anastasia Pavlyuchenkova si Donna Vekic.

WTA Linz: Principala favorita, calificare in semifinale dupa doar 64 de minute

Jelena Ostapenko a obtinut vineri calificarea in semifinalele turneului WTA de la Linz, dupa ce a trecut fara emotii in doua seturi de Jodie Burrage, scor 6-1, 6-2.

WTA Linz: Calificare in sferturi pentru principala favorita - Set pierdut cu locul 91 mondial

Jelena Ostapenko a obtinut joi seara calificarea in sferturile turneului WTA de la Linz, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Clara Tauson, scor 3-6, 6-4, 7-67).

Campioana la Australian Open la 38 de ani

Perechea Su-Wei Hsieh Elise Mertens a triumfat la Australian Open 2024, cele doua castigand trofeul de dublu dupa victoria obtinuta contra jucatoarelor Lyudmyla Kichenok Jelena Ostapenko.

Australian Open 2024: Jucatoarea inceputului de an, eliminata in turul trei

Jelena Ostapenko a pierdut doar doua dintre cele 11 meciuri jucate in 2024, ambele in fata Victoriei Azarenka. Sportiva din Letonia, campioana la Roland Garros 2017, s-a oprit in turul trei la Australian Open.

Jelena Ostapenko castiga trofeul la Adelaide

Sambata, jucatoarea letona Jelena Ostapenko, in varsta de 26 de ani, a triumfat in finala categoriei WTA 500 Adelaide, dotata cu premii totale de 922. 573 de dolari. Ostapenko, favorita numarul sase, a obtinut victoria cu un scor categoric de 6-3, 6-2, in fata rusoaicei Daria Kasatkina. Demonstrand o performanta impresionanta pe durata meciului de o .

VIDEO Jelena Ostapenko, campioana la WTA Adelaide

Jelena Ostapenko a castigat turneul WTA de la Adelaide, competitie de categorie 500. in finala, sportiva din Letonia a trecut de Daria Kasaktina, scor 6-3, 6-2.

Daria Kasatkina, ce noroc! A jucat primele doua tururi, apoi a ajuns direct in finala la Adelaide

Rusoiaca o va intalni in ultimul act pe letona Jelena Ostapenko.

Sorana Cirstea, eliminata in primul tur la Adelaide

Sorana Cirstea a parasit turneul WTA 500 de la Adelaide inca din prima runda, dupa ce a fost invinsa de letona Jelena Ostapenko, a sasea favorita, marti, cu 2-6, 6-2, 6-4. Aflata in cautarea primei sale victorii din acest an, Sorana Cirstea s-a inclinat dupa exact doua ore de joc in fata balticei. Romanca a .