01:05

Kremlin Cup

Anett Kontaveit, optimista inainte de finala cu Simona Halep de la Transylvania Open

Se afla la o singura victorie distanta de calificarea la Turneul Campioanelor, iar finala de la Transylvania Open are pentru ea o insemnatate aparte. Anett Kontaveit este una dintre jucatoarele momentului in circuitul WTA, sportiva din Estonia castigand saptamana trecuta Kremlin Cup Moscova). Anett este optimista inainte de marele duel cu Simona Halep LiveText pe HotNews. ro de la ora 17:30).

Halep, sezon dezolant: Simona face inca un pas spre cea mai slaba clasare din ultimii ani

Participarea la Kremlin Cup, unde a castigat doar doua partide, a lasat-o pe Simo mai aproape de iesirea din Top 20 decat de revenirea in Top 10.

ATP: Jannik Sinner, campion la Anvers Aslan Karatsev a castigat turneul de la Moscova

Jannik Sinner 13 ATP) si-a respectat statutul de principal favorit si a castigat al cincilea titlu al carierei, dupa ce s-a impus la Anvers. Tot duminica, Aslan Karatsev 22ATP) si-a trecut in palmares trofeul de la Moscova.

Ce spune Simona Halep despre duelul romanesc cu Gabriela Ruse de la Transylvania Open

Simona Halep s-a intors de la Moscova, iar pe aeroport a vorbit despre parcursul de la WTA Kremlin Cup, dar si despre duelul cu Gabriela Ruse de la Transylvania Open.

WTA: Anett Kontaveit, campioana la Moscova dupa o revenire spectaculoasa in fata Ekaterinei Alexandrova

Anett Kontaveit a castigat, duminica, turneul de categorie WTA 500 de la Moscova, dupa ce a invins-o in finala pe Ekaterina Alexandrova 37 WTA).

Raluca Olaru a pierdut finala de dublu de la Moscova

Perechea formata din Raluca Olaru si Nadia Kichenok a ratat titlul in turneul Kremlin Cup de la Moscova dupa un meci decis in trei seturi.

WTA Kremlin Cup: Raluca Olaru si Nadiya Kichenok, invinse in finala probei de dublu

Perechea formata din Raluca Olaru si Nadiya Kichenok RomaniaUcraina) a fost invinsa, sambata, in finala probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 500 de la Moscova.

WTA Kremlin Cup: Ekaterina Alexandrova, in finala dupa abandonul Mariei Sakkari

A trecut fara prea mari probleme de Simona Halep, dar nu va castiga nici la Moscova primul titlu WTA al sezonului. Maria Sakkari a fost nevoita sa abandoneze in semifinale, dupa ce a jucat doar cinci game-uri cu Ekaterina Alexandrova.

Anett Kontaveit, prima finalista de la WTA Kremlin Cup - A invins o fosta finalista de la Roland Garros

Anett Kontaveit s-a calificat, sambata, in finala turneului de categorie WTA 500 de la Moscova. Jucatoarea din Estonia a invins-o in doua seturi pe Marketa Vondrousova, fosta finalista de la Roland Garros 2019).

Mai buna ca Halep, la Moscova: Magnifica Raluca Olaru joaca, astazi, finala de la Kremlin Cup, la dublu

Daca Simona Halep 30 de ani, 19 WTA) s-a oprit in sferturile probei de simplu, dupa doar doua victorii pe tabloul principal, in schimb, vestile bune au venit de la o alta tricolora, care obtine rezultate bune, de multi ani, in circuitul feminin de dublu.

Simona Halep, eliminata de la Kremlin Cup! Meci extraordinar impotriva sportivei Maria Sakkari

Simona Halep a fost eliminata in sfeturi la Kremlin Cup de catre Maria Sakkari, cu scorul 4-6, 4-6. Simona Halep s-a oprit la sferturi in cadrul Kremlin Cup, dupa ce a fost eliminata de .

WTA Kremlin Cup: Raluca Olaru, in finala de dublu a competitiei

Perechea formata din Raluca Olaru si Nadiya Kichenok Ucraina) s-a calificat, vineri, in finala probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 500 de la Moscova.

Ce a declarat Maria Sakkari dupa ce a invins-o pe Simona Halep in sferturile WTA Kremlin Cup

Maria Sakkari mai are nevoie de doar doua victorii pentru a obtine primul titlu din 2021. Sportiva din Grecia a fost prea puternica pentru Simona Halep venita dupa un sezon in care a fost mai mult accidentata), s-a impus cu 6-4, 6-4, si s-a calificat in semifinale la Kremlin Cup, turneu de categorie WTA 500 care are loc la Moscova.

Interzis in semifinale! Halep, invinsa de Sakkari

Simona Halep nu a mai reusit jocul bun din meciul cu Veronika Kudermetova si s-a oprit in sferturile de finala ale Kremlin Cup.

VIDEO Simona Halep, eliminata in sferturi de Maria Sakkari la WTA Kremlin Cup

Dupa un sezon in care Maria Sakkari a stralucit cel mai bun al carierei), iar Simona Halep a fost mai mult accidentata, diferenta de ritm si de incredere s-a putut vedea fara probleme. Grecoaica a castigat 6-4, 6-4) o partida in care Simona a fost mereu cu un pas in urma adversarei. Halep a parasit WTA Kremlin Cup in sferturi, insa poate folosi meciul de vineri drept etalon pentru a-si da seama care este nivelul la care trebuie sa revina.

Surpriza mare la WTA Kremlin Cup: Aryna Sabalenka, eliminata in sferturi

Aryna Sabalenka, principala favorita, a fost eliminata de la WTA Kremlin Cup in sferturi. Ekaterina Alexandrova 37 WTA) a produs surpriza zilei: s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 6-4. Sabalenka era pe partea de tablou a Simonei Halep, cele doua putandu-se intalni in semifinale.

Simona Halep pierde prima intalnire a carierei cu Maria Sakkari

Cele doua au completat programul sferturilor de finala la Kremlin Cup de la Moscova, vineri, cu incepere de la ora 16:00.

Simona Halep a vorbit deschis despre retragerea din tenis

Prezenta la Moscova, acolo unde este calificata in faza sferturilor, Simona Halep a atins mai multe subiecte de discutie la conferinta de presa de dupa meciul cu Veronika Kudermetova. Sportiva noastra a vorbit inclusiv despre retragerea din tenis.

Cine este Maria Sakkari, adversara Simonei Halep in sferturi la Moscova: Cel mai bun sezon din cariera - Semifinalista la Roland Garros si US Open

Are toate motivele sa fie fericita, calificarea in premiera la Turneul Campioanelor fiind rodul celui mai bun sezon din cariera. Maria Sakkari este adversara Simonei Halep din sferturile de la WTA Kremlin Cup, grecoaica fiind in 2021, printre altele, semifinalista la Roland Garros si US Open.

Ce spune Simona Halep despre meciul cu Maria Sakkari din sferturile WTA Kremlin Cup

Simona Halep a reusit sa lege doua victorii consecutive la WTA Kremlin Open, sportiva noastra ajungand in sferturile competitiei. Pentru un loc in penultimul act de la Moscova, Halep se va duela cu Maria Sakkari.