23:00

Leagues Cup

VIDEO Lionel Messi, gol la debutul in MLS - Inter Miami a scapat de ultimul loc

Inter Miami a castigat Leagues Cup, iar acum a inceput sa urce si in clasamentul din MLS. Echipa patronata de David Beckham s-a impus pe terenul formatiei New York Red Bulls, scor 2-0, iar Lionel Messi s-a aflat din nou pe lista marcatorilor.

VIDEO Imagini virale cu Lionel Messi - Ce facea argentinianul inainte de golul din finala Leagues Cup

Lionel Messi a castigat Leagues Cup cu Inter Miami, iar un videoclip cu reusita argentinianului din finala disputata impotriva celor de la Nashville s-a viralizat pe retelele de socializare.

Barcelona si mesajul dedicat lui Lionel Messi dupa castigarea trofeului cu numarul 44

Lionel Messi a devenit duminica cel mai decorat fotbalist din istorie. Argentinianul a cucerit Leagues Cup alaturi de Inter Miami si a ajuns la 44 de trofee in cariera. Barcelona nu a trecut peste acest moment si i-a transmis un mesaj superb lui Leo Messi.

Gsp: Messi i-a cucerit pe americani. Gestul emotionant pe care l-a facut dupa castigarea primului trofeu cu Inter Miami e viral

Leo Messi, 36 de ani, a castigat primul trofeu cu Inter Miami, Leagues Cup, dupa o finala pe muchie de cutit cu Nashville, 1-1 si 10-9 la penalty-uri. Starul argentinian i-a cucerit definitiv pe americani cu gestul facut inainte de ridicarea trofeului.

VIDEO Lionel Messi si gestul care a devenit viral dupa castigarea primului trofeu cu Inter Miami

Inter Miami a castigat primul trofeu din scurta sa istorie, iar Lionel Messi a iesit in evidenta si in afara terenului dupa finala Leagues Cup 1-1 si 10-9 la loviturile de departajare cu Nashville).

VIDEO Lionel Messi, gol superb si trofeu castigat cu Inter Miami dupa o finala dramatica

Lionel Messi a stralucit din nou pentru Inter Miami, iar gruparea patronata de David Beckham a castigat dramatic Leagues Cup, dupa victoria obtinuta la loviturile de departajare cu Nashville, scor 1-1 dupa 90 de minute) si 10-9 la loviturile de departajare.

Messi ajunge in prima finala alaturi de Inter Miami

Argentinianul Lionel Messi s-a calificat in finala Leagues Cup dupa o noua evolutie entuziasmanta in tricoul formatiei din Florida.

Messi scrie istorie si la Inter Miami

Lionel Messi a marcat al noualea sau gol in sase meciuri, iar Inter Miami a invins Philadelphia Union cu 4-1 si s-a calificat marti in finala Leagues Cup.

Alerta la Inter Miami. Messi s-a accidentat inaintea semifinalei din Leagues Cup

Aflat pe val la Inter Miami, atacantul argentinian Lionel Messi s-a accidentat la unul dintre antrenamente.

Messi ajunge la opt goluri pentru Inter Miami. Primul trofeu e aproape

Atacantul argentinian a marcat un gol in victoria obtinuta de Inter Miami contra lui Charlotte, in sferturile Leagues Cup.

Messi, la turatie maxima. Un nou gol pentru Miami si un nou gest impresionant al argentinianului VIDEO

Echipa americana s-a calificat in semifinalele Leagues Cup.

inca o dubla pentru Messi la Inter Miami. Argentinianul a ajuns la 7 goluri in 4 meciuri (VIDEO)

Inter Miami s-a calificat in sferturile Leagues Cup, dupa un meci dramatic cu FC Dallas in care argentinianul Lionel Messi a inscris doua goluri, informeaza GSP. Messi, 2 goluri pentru Inter Miami in meciul cu FC Dallas .

VIDEO Alex Matan, reusita fantastica pentru Columbus Crew

Columbus Crew a fost eliminata din Leagues Cup de catre Minnesota United, la capatul unui meci nebun, in care Alex Matan a reusit sa marcheze un gol exceptional.

VIDEO Lionel Messi, debut spectaculos la Inter Miami - Golazo reusit de argentinian

Lionel Messi si-a facut debutul in mare stil la Inter Miami, argentinianul transformand impecabil o lovitura libera in minutul 94 al partidei cu Cruz Azul din Leagues Cup. Executia lui Messi a adus victoria echipei din Florida.

actualitate, 23:00