23:30

Lidera Wta

VIDEO Iga Swiatek, campioana in premiera la WTA Madrid - Victorie contra marii rivale, dupa ce a salvat trei mingi de meci

Iga Swiatek este noua campioana de la WTA Madrid, lidera mondiala salvand trei mingi de meci pana la o victorie dramatica obtinuta impotriva marii rivale, Aryna Sabalenka, scor 7-5, 4-6, 7-67).

Lidera mondiala, in finala la WTA Madrid - A surclasat o finalista de Grand Slam

Iga Swiatek s-a calificat in finala turneului WTA 1000 de la Madrid, lidera clasamentului mondial trecandu-si in palmares o noua victorie categorica in fata unei adversare de top: Madison Keys finalista la US Open 2017) a obtinut doar patru game-uri in meciul de joi.

Lidera mondiala, in semifinale la WTA Madrid dupa ce a revenit de la 0-1 la seturi

Beatriz Haddad Maia i-a furat liderei mondiale primul set la actuala editie a WTA Madrid, Iga Swiatek fiind nevoita sa revina de la 0-1 pentru a obtine o calificare muncita in semifinalele de la Caja Magica 4-6, 6-0, 6-2).

Lidera mondiala, in sferturi la WTA Madrid - A avut probleme doar in primul game

Sara Sorribes Tormo ocupanta a locului 55 mondial) i-a pus probleme liderei mondiale doar in primul game al partidei de pe Manolo Santana. Dupa ce a fost condusa cu 1-0, Iga Swiatek a pus in scena o serie impresionanta de 12 gameuri consecutive castigate 6-1, 6-0).

Sorana Cirstea, eliminata clar de la WTA Madrid de lidera mondiala

Aflata intr-o dispozitie fantastica de joc, Iga Swiatek nu i-a oferit Soranei Cirstea mari sperante in meciul din turul al treilea de la WTA Madrid. Lidera mondiala s-a impus, scor 6-1, 6-1, la capatul unui meci de o ora si 18 minute.

WTA Madrid: Iga Swiatek s-a calificat in turul al treilea Urmeaza duelul cu Sorana Cirstea

Iga Swiatek a trecut fara mari probleme de runda a doua a turneului WTA 1000 de la Madrid, scor 6-2, 6-4 in fata chinezoaicei Xiyu Wang 52 WTA). in turul al treilea, lidera mondiala o va intalni pe Sorana Cirstea.

Sorana Cirstea, in turul al treilea la WTA Madrid Posibil duel cu lidera mondiala

Sorana Cirstea a debutat cu dreptul la turneul WTA 1000 de la Madrid, dupa victoria din turul al doilea in fata filipinezei Alexandra Eala 170 WTA), scor 6-3, 66)-7, 6-4.

WTA Madrid: Fosta lidera mondiala, eliminata in primul tur Rezultatele zilei

Caroline Wozniacki a parasit miercuri turneul WTA 1000 de la Madrid inca din primul tur, fosta lidera mondiala fiind invinsa de italianca Sara Errani 100 WTA), scor 3-6, 7-5, 7-5.

Simona Halep si explicatiile pentru retragerea de la turneul WTA Madrid Open

Duminica a avut loc tragerea la sorti a tabloului principal al turneului WTA Madrid Open, insa fara Simona Halep, jucatoare care beneficiase de wild card. Fosta lidera mondiala a explicat absenta de la Caja Magica.

Dubla castigatoare de Grand Slam Gabrine Muguruza si-a anuntat retragerea din circuitul WTA, la 30 de ani

Fara meci jucat de mai bine de un an si trei luni, fosta lidera mondiala Gabrine Muguruza si-a anuntat sambata retragerea de pe terenul de tenis. Sportiva spaniola are in palmares trofeele de la Roland Garros si Wimbledon.

Iga Swiatek a ratat calificarea in finala turneului WTA Stuttgart Poloneza castigase ultimele doua editii

Castigatoare a ultimelor doua editii ale turneului WTA 500 de la Stuttgart, lidera mondiala a ratat participarea in finala, invinsa de Elena Rybakina 4 WTA), scor 6-3, 4-6, 6-3.

Iga Swiatek s-a calificat in semifinale la WTA Stuttgart Meci greu in fata Emmei Raducanu

Lidera mondiala Iga Swiatek s-a calificat vineri in semifinalele turneului WTA 500 de la Stuttgart, dupa victoria in fata Emmei Raducanu 303 WTA), scor 7-62), 6-3.

WTA Stuttgart: Emma Raducanu s-a calificat in sferturi Duel cu lidera mondiala

Emma Raducanu 303 WTA) s-a calificat joi in sferturile de finala ale turneului WTA Stuttgart, dupa victoria in doua seturi in fata cehei Linda Noskova 31 WTA), scor 6-0, 7-5.

Lidera mondiala, calificare dupa doua seturi in sferturile de finala ale WTA Stuttgart

Iga Swiatek si-a respectat statutul de favorita si a debutat cu o victorie in fata Elisei Mertens in optimile de finala ale turneului WTA 500 de la Stuttgart, scor 6-3, 6-4.

Fosta lidera mondiala, eliminata in optimi la WTA Rouen

Karolina Pliskova a fost eliminata in optimile turneului WTA de la Rouen, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Sloane Stephens, scor 6-3, 6-2.

Mai ia Simona Halep suplimente? Raspunsul oferit de fosta lidera WTA pentru Tennis Magazine

Aflata in asteptarea debutului din sezonul de zgura 2024, Simona Halep a oferit un interviu celor de la Tennis Magazine. Fosta lidera WTA este in continuare suparata pe sistem, recunoaste ca au fost momente in care s-a gandit sa se retraga si spune ca ia in continuare suplimente.

Simona Halep si noul antrenor - Rolul lui Darren Cahill in alegerea acestuia si cat va tine perioada de proba

Darren Cahill are in continuare un rol important in cariera Simonei Halep, australianul fiind cel care l-a sunat pe Carlos Martinez pentru a-l intreba daca doreste sa o antreneze pe fosta lidera WTA.

Simona Halep a renuntat la turneul pentru care acceptase un wild card

Simona Halep planuia sa inceapa sezonul de zgura la turneul WTA 125 de la Oeiras Portugalia), dar fosta lidera mondiala s-a vazut nevoita sa renunte la participare.

Simona Halep si impactul primului meci dupa pauza de un an si jumatate: Patru zile nu am putut sa ma misc

Simona Halep se pregateste pentru debutul in sezonul de zgura 2024, insa fosta lidera a ierarhiei mondiale a rememorat zilele de dupa meciul cu Paula Badosa de la WTA Miami.

Simona Halep, control antidoping inainte de antrenament: Sa vina de cate ori doresc

Simona Halep se afla in linie dreapta cu pregatirea pentru debutul in sezonul de zgura din 2024, iar fosta lidera WTA a avut parte in dimineata zilei de marti de un control antidoping.

actualitate, 23:30