14:30

Liga Campionilor: Juve castiga in deplasare cu Tottenham, scor 2-1, si se califica in sferturi/ Manchester City pierde surprinzator cu Basel, 1-2, dar se califica

Englezii plecau cu prima sansa dupa retur si pareau sa-si confirme statutul de favoriti prin joc solid prestat in prima repriza, reusind sa si deschida scorul pein Son in minutul 39. Dupa pauza, Allegri i-a introdus pe Asamoah si Lichtsteiner, iar italienii au inceput sa preseze si au marcat de doua ori prin Gonzalo Higuain in minutul 67 si Dyabala dupa doar 3 minute. Englezii au presat pe final, dar apararea italiana a rezistat cu brio, potrivit gsp. ro. continuă pe Hotnews

Liga Campionilor: Juve castiga in deplasare cu Tottenham, scor 2-1, si se califica in sferturi/ Manchester City pierde surprinzator cu Basel, scor 1-2

Englezii plecau cu prima sansa dupa retur si pareau sa-si confirme statutul de favoriti prin joc solid prestat in prima repriza, reusind sa si deschida scorul pein Son in minutul 39, potrivit gsp. ro. Dupa pauza, Allegri i-a introdus pe Asamoah si Lichtsteiner, iar italienii au inceput sa preseze si au marcat de doua ori prin Gonzalo Higuain in minutul 67 si Dyabala dupa doar 3 minute. Englezii au presat pe final, dar apararea italiana a rezistat cu brio.

TOTTENHAM - JUVENTUS LIVE in LIGA CAMPIONILOR. ONLINE STREAM Telekom Sport - VIDEO

TOTTENHAM - JUVENTUS LIVE in LIGA CAMPIONILOR. ONLINE STREAM Telekom Sport - VIDEO. JUVENTUS are meci greu la Londra, cu TOTTENHAM, in optimile LIGII CAMPIONILOR, LIVE VIDEO pe TELEKOM SPORT si ONLINE STREAM pe.

LIVERPOOL - PORTO LIVE in LIGA CAMPIONILOR. ONLINE STREAM Telekom - VIDEO

LIVERPOOL - PORTO LIVE in LIGA CAMPIONILOR. ONLINE STREAM Telekom - VIDEO. FC Liverpool si FC Porto se intalnesc in mansa retur a optimilor Ligii Campionilor, LIVE VIDEO pe TELEKOM SPORT si ONLINE STREAM pe.

MANCHESTER CITY - BASEL LIVE in LIGA CAMPIONILOR. ONLINE STREAM Telekom - VIDEO

MANCHESTER CITY - BASEL LIVE in LIGA CAMPIONILOR. ONLINE STREAM Telekom - VIDEO. Meciul este LIVE VIDEO pe Telekom Sport si ONLINE STREAM pe aplicatie.

PSG - REAL MADRID LIVE in Liga Campionilor. ONLINE STREAM PROTV TELEKOM SPORT - VIDEO

PSG - REAL MADRID LIVE in Liga Campionilor. PSG porneste cu sansa a doua in fata lui Real, care s-a impus in tur, la Madrid, cu 3-1, LIVE VIDEO pe PRO TV si TELEKOM .

Liga Campionilor: CSM Bucuresti, victorie cu Midtjylland (29-24) - Campioana Romaniei a urcat pe doi in grupa

Campioana en-titre a Romaniei a invins duminica, pe teren propriu, formatia daneza FC Midtjylland, cu scorul de 29-24 13-12), in penultimul meci din grupa principala I a Ligii Campionilor la handbal feminin si urca pe locul secund, cu 13 puncte.

Liga Campionilor: Real Madrid invinge si in deplasarea de la PSG, scor, 2-1, si merge in sferturi/ Liverpool, calificare fara emotii

Real Madrid s-a calificat fara emotii in sferturile Ligii Campionilor castigand si returul de pe Parc de Prince cu 2-1 3-1 in tur), prin golurile marcate de Ronaldo si Casemiro. Parizienii au crezut intr-o rasturnare de situatie, Ensemble on va la faire, dar echipa pariziana s-a dovedit inferioara unui Real care sarbatoreste cum nu se poate mai frumos 116 ani de existenta. Dupa ce a castigat in deplasare cu 5-0, Liverpool nu a mai fortat, marti, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa FC Porto, si s-a calificat in sferturile competitiei.

Liga Campionilor: Real Madrid invinge si in deplasarea pe PSG, scor, 2-1, si merge in sferturi/ Liverpool, calificare fara emotii

LIVE Tottenham - Juventus (21:45)

Urmariti live text in aceasta pagina meciul Tottenham - Juventus din returul optimilor Champions League. In tur a fost 2-2.

Laurentiu Reghecampf, un nou dezastru in Liga Campionilor Asiei

Echipa Al-Wahda Dubai, din Emiratele Arabe Unite, antrenata de romanul Laurentiu Reghecampf, a suferit marti o nou infrangere in Grupa B a Ligii Campionilor Asiei la fotbal, inclinandu-se cu 2-0 pe terenul.

actualitate, 14:30