01:05

LIVE Champions League: Borussia Dortmund-Real Madrid si Chelsea-PSG

Onlinesport. ro transmite live text in aceasta seara de la ora 21:45 meciurile Borussia Dortmund-Real Madrid 0-3 in tur) si Chelsea-Paris Saint Germain 1-3) care conteaza pentru mansa retur a sferturilor de finala. Dupa cele doua confruntari vom cunoaste numele primelor doua semifinaliste ale UEFA Champions League din acest sezon. continuă pe Online Sport

Azi LIVE Champions League: Borussia Dortmund-Real Madrid si Chelsea-PSG (21:45)

Champions League: Chelsea spera sa intoarca rezultatul de la Paris - Borussia, salvata doar de o minune

Chelsea a pierdut mansa tur cu PSG scor 3-1), insa va da totul pentru a ajunge in semifinalele Champions League, dupa cum a asigurat Jose Mourinho, tehnicianul britanicilor. In cealalta partida a serii, Real Madrid va avea o misiune usoara pe terenul Borussiei, dupa ce a castigat cu 3-0 pe Santiago Bernabeu. Intra in material pentru a vedea programul transmisiilor tv.

Nissan va sponsoriza UEFA Champions League

Producatorul japonez de automobile Nissan va a semnat un contract de sponsorizare cu UEFA Champions League UCL), principala competitie de fotbal a Europei, sumele fiind estimate la peste 54,5 milioane euro per sezon, informeaza BBC.

Champions League: Borusia - Real Madrid 2-0. La un pas de miracol/ Chelsea-PSG 2-0/ Englezii intorc rezultatul din tur si se califica in semifinale

Real parea ca va face doar act de prezenta la Dortmund, calificarea fiind acontata dupa 3-0 in tur si un joc excelent. Nemtii si-au reconfirmat insa inca o data renumele de luptatori iar Reus, cu doua reusite min 24 si 37), a readus suspansul. Mkhitaryan a ratat trei ocazii imense in doar cinci minute si Realul se califica in semifinalele Ligii. In celalalt meci al serii, Mourinho a aratat ca este un specialist al meciurilor decisive, Chelsea reusind calificarea dupa ce a trecut cu 2-0 de PSG.