16:15

LIVE Oleksandryia - Astra (20:00). Echipele de start

Astra Giurgiu va fi cap de serie la tragerea la sorti din playoff-ul Europa League, dar pana acolo fosta campioana a Romaniei trebuie sa treaca de FC Oleksandryia din Ucraina. In tur, la Giurgiu, a fost 0-0. continuă pe Online Sport

LIVE Oleksandryia - Astra (20:00)

LIVE Oleksandryia - Astra 1-0. Gol dintr-un penalty discutabil

Asa am trait Oleksandryia - Astra 1-0

Astra Giurgiu ar fi fostcap de serie la tragerea la sorti din playoff-ul Europa League, dar pana acolo fosta campioana a Romaniei trebuia sa treaca de FC Oleksandryia din Ucraina. In tur, la Giurgiu, a fost 0-0.

LIVE APOEL - Viitorul (20:00)

Urmariti in aceasta pagina, live text de la ora 20:00, returul dintre APOEL Nicosia si Viitorul Constanta. In tur a foat 1-0 pentru campioana Romaniei.

LIVE SCORE APOEL Nicosia - FC Viitorul Constanta 0-0 (Rep I)

FC Viitorul, campioana Romaniei, va disputa meciul decisiv pentru calificarea in play-off-ul Champions League. Dupa victoria obtinuta in partida tur scor 1-0), echipa lui Gica Hagi merge cu mari sperante pe terenul campioanei din Cipru, APOEL Nicosia. Partida va fi transmisa in direct pe TVR 2 si Live Score pe HotNews. ro, de la ora 20:00.

LIVE SCORE APOEL Nicosia - FC Viitorul Constanta 0-0 (Pauza)

LIVE SCORE APOEL Nicosia - FC Viitorul Constanta 1-0 (Pauza) / Prelungiri la Nicosia, Viitorul rateaza in ultimul minut o ocazie uriasa

Asa am trait APOEL - Viitorul 4-0

Am transmis in aceasta pagina, live text de la ora 20:00, returul dintre APOEL Nicosia si Viitorul Constanta. In tur a foat 1-0 pentru campioana Romaniei.

LIVE SCORE Viktoria Plzen - FCSB (de la ora 21:15)/ Echipele de start

FCSB se afla in fata celui mai important meci de pana acum al sezonului, urmand sa o infrunte pe Viktoria Plzen, vicecampioana Cehiei, in mansa secunda a turului trei preliminar al Champions League. Dupa 2-2 in meciul tur, cehii au prima sansa la calificarea in play-off-ul competitiei, insa elevii lui Nicolae Dica sunt increzatori ca vor obtine un rezultat care le va asigura locul in faza urmatoare. Confruntarea va avea loc pe Doosan Arena si va fi transmisa in direct pe TVR 1 si Live Score pe HotNews. ro, de la ora 21:15.

Champions League: APOEL Nicosia - FC Viitorul Constanta 4-0 (1-0 dupa 90 min), dupa prelungiri / Hagi: Echipa e tanara si capata experienta

FC Viitorul, campioana Romaniei, a fost invinsa cu 4-0, dupa prelungiri 1-0 dupa 90 min), de catre APOEL Nicosia. Au inscris Carlao 54'), Merkis 93'), De Camargo 94') si Efrem 105'). Jucatorii lui Hagi au evoluat bine prima repriza din timpul regulamentar, au ratat cateva ocazii mari de a inscrie, dar cei care au inscris au fost cipriotii, prin Carlao, in debutul reprizei a doua. Viitorul a renuntat la ofensiva, iar meciul a ajuns in prelungiri unde trupa lui Hagi nu a mai contat incasand 3 goluri in prima repriza a prelungirilor.

actualitate, 16:15