08:00

LIVETEXT Simona Halep - Elina Svitolina, in semifinalele turneului de la Doha. Avem set decisiv!

Fostul lider mondial joaca acum cu Elina Svitolina 7 WTA) pentru calificarea in finala turneului de la Doha. Ulltimele trei meciuri dintre cele doua jucatoare s-au terminat cu victoria jucatoarei din Ucraina. continuă pe Adevărul

LIVETEXT Halep - Svitolina, in semifinalele turneului de la Doha. Simona a castigat primul set al meciului

LIVEText Simona Halep vs Elina Svitolina 3-2

Simona Halep este fara set castigat in fata Elinei Svitolina in ultimele trei partide, perioada in care sportiva noastra a cedat, printre altele, manse cu scorurile de 6-0, 6-1, 6-1. Jucatoarea din Ucraina este puternica la aproape toate capitolele, Elina avand un stil de joc care se pliaza perfect pe ceea ce joaca Halep se foloseste mult de forta loviturilor venite din terenul advers, are raspunsuri bune la atacurile in cross). Disputa din semifinalele turneului WTA de la Doha este in direct pe Digisport si LiveText pe HotNews. ro de la ora 15:30.

LIVEText Simona Halep vs Elina Svitolina 6-3, 3-6, 0-0

actualitate, 08:00