10:00

Mansa Optimilor

Handbal (m): Dinamo Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, a castigat si mansa retur a optimilor EHF Europa League in fata danezilor de la Bjerringbro-Silkeborg, scor 27-24 16-8) si va juca in sferturi cu Skjern.

Handbal (m): Dinamo, victorie mare in turul optimilor EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, s-a impus in fata echipei Bjerringbro-Silkeborg Danemarca), scor 37-34 18-16), in mansa tur din optimile EHF European League.

CSA Steaua Bucuresti s-a calificat in sferturile LEN Euro Cup la polo

CSA Steaua Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale LEN Euro Cup la polo pe apa, dupa ce i-a invins pe grecii de la Panionios Atena cu scorul de 20-18 2-2, 3-2, 2-4, 4-2, 9-8), in urma aruncarilor de departajare, sambata seara, in mansa secunda a optimilor de finala, in Bazinul Steaua di.

Media: Messi nu va juca in meciurile amicale ale Argentinei cu El Salvador si Costa Rica

Jucatorul echipei Inter Miami, Lionel Messi, s-a accidentat in meciul cu Nashville, din mansa secunda a optimilor Ligii Campionilor Concacaf, nu se va putea alatura lotului Argentinei pentru cele doua meciuri amicale cu El Salvador si Costa Rica, pe 23 si 27 martie.

Handbal (f): CSM Bucuresti, cu un pas in sferturile Ligii Campionilor - Victorie convingatoare cu Krim Ljubljana

CSM Bucuresti a obtinut un succes important in prima mansa a optimilor Ligii Campionilor la handbal feminin, reusind sa se impuna cu scorul 30-24.

Olympiakos Pireu a intors in mod incredibil rezultatul din tur si s-a calificat in fata Maccabi Tel Aviv. Tot dupa un meci castigat la scor s-a calificat si Aston Villa

Aston Villa si Olympiakos Pireu s-au calificat in sferturile de finala ale Europa Conference League la fotbal, dupa ce au obtinut victorii la scor, joi seara, in mansa secunda a optimilor.

Cand 2 goluri nu sunt indeajuns. Calificare spectaculoasa pentru echipa antrenata de Razvan Lucescu, in sferturile Europa Conference League

PAOK Salonic s-a calificat spectaculos in sferturile de finala ale Europa Conference League la fotbal, dupa ce a surclasat-o pe Dinamo Zagreb cu scorul de 5-1, joi seara, pe teren propriu, in mansa secunda a optimilor.

Europa League: Slavia Praga vs Milan - Nu este loc de surprize

Slavia Praga - Milan, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Europa, este programat, joi, 14 martie, de la ora 19:45, pe Eden Arena, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

Europa League: Liverpool vs Sparta Praga - O simpla formalitate

Liverpool - Sparta Praga, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Europa, este programat, joi, 14 martie, de la ora 22:00, pe Anfield, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

Atletico Madrid calificata dupa ce a invins Inter Milano la loviturile de departajare

Atetico Madrid a reusit calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal dupa ce a invins-o pe Inter Milano, finalista din sezonul trecut, cu 3-2 la loviturile de departajare, miercuri seara, pe stadionul Metropolitano din Madrid, in mansa secunda a optimilor, in care Atletico s-a.

Borussia Dortmund calificata dupa ce a invins PSV Eindhoven (2-0), in sferturile Ligii Campionilor

Borussia Dortmund s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe PSV Eindhoven cu scor de 2-0 1-0), miercuri seara, pe teren propriu, in mansa secunda a optimilor.

Champions League: Atletico Madrid vs Inter - Milanezii, de neoprit

Atletico Madrid - Inter, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 13 martie, de la ora 22:00, pe Wanda Metropolitano, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Champions League: Dortmund vs Eindhoven - in cautarea gloriei de altadata

Dortmund - Eindhoven, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 13 martie, de la ora 22:00, pe Westfalenstadion, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

Barca s-a impus acasa (3-1) si merge in sferturile Ligii Campionilor

FC Barcelona s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe SSC Napoli cu scorul de 3-1 2-1), marti seara, pe Estadi Olimpic Lluis Companys, in mansa secunda a optimilor.

Champions League: Arsenal vs Porto - Tunarii, mari favoriti

Arsenal - Porto, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 12 martie, de la ora 22:00, pe Emirates Stadium, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

Champions League: Barcelona vs Napoli - Duel de totul sau nimic in Catalonia

Barcelona - Napoli, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 12 martie, de la ora 22:00, pe Estadi Olimpic Lluis Companys, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

VIDEO Lionel Messi si Luis Suarez, goluri importante in Liga Campionilor CONCACAF

Condusa cu 2-0 pe terenul lui Nashville SC, Inter Miami a reusit sa revina si sa obtina o remiza 2-2) in mansa tur a optimilor din Liga Campionilor CONCACAF, gratie golurilor marcate de Lionel Messi si Luis Suarez.

AS Roma, Liverpool si Olympique Marseille, victorii clare in optimile Europa League

AS Roma, Liverpool si Olympique Marseille au reusit sa obtina victorii clare, joi seara, in prima mansa a optimilor de finala ale Europa League la fotbal.

VIDEO Alexandru Matan, decisiv pentru Columbus Crew in optimile Ligii Campionilor CONCACAF

Alexandru Matan a inscris unicul gol al meciului castigat de Columbus Crew pe terenul echipei Houston Dynamo, scor 1-0, in mansa tur a optimilor Ligii Campionilor CONCACAF America de Nord, Centrala si zona Caraibilor).

Europa League: Sparta Praga vs Liverpool - Duel intre lideri

Sparta Praga - Liverpool, meci contand pentru prima mansa a optimilor de finala din Liga Europa, este programat, joi, 7 martie, de la ora 19:45, pe Stadion Letna, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

actualitate, 10:00