08:45

Maria Sarapova, eliminata de la US Open de micuta Suarez Navarro! Tabloul sferturilor de finala

Maria Sarapova n-a avut nicio sansa in optimile de finala de la US Open, cedand in doua seturi in fata Carlei Suarez Navarro. continuă pe Adevărul

Maria Sarapova, eliminata de la US Open de micuta Suarez Navarro. Tabloul sferturilor de finala

VIDEOUS Open: Maria Sharapova, eliminata n optimi de Carla Suarez Navarro

Sirul impresionant de victorii al Mariei Sharapova in sesiunea de noapte de pe stadionul Arthur Ashe a fost oprit de Carla Suarez Navarro, in optimi, la meciul cu numarul 23. Jucatoarea din Spania s-a impus in doua seturi, scor 6-4, 6-3, dupa o partida care a durat o ora si 33 de minute.

VIDEO US Open: Jelena Ostapenko, fara sperante n fata Mariei Sharapova - Rusoaica, duel cu Suarez Navarro n optimi

Maria Sharapova a facut pasul spre optimile de la US Open, dupa un meci in care a reusit sa tina in frau erorile nefortate, obligand-o pe adversara sa exceleze la acest capitol. Jelena Ostapenko a folosit acelasi plan tactic, a incercat sa atace fiecare minge, insa a avut in Masha o adversara mult mai inspirata in momentele importante. Rusoaica s-a impus cu 6-3, 6-2 dupa un meci de o ora si 22 de minute.

actualitate, 08:45