05:15

Mbappe ingroapa Franta la Bucuresti. Elvetia revine de la 1-3 si merge in sferturi dupa loviturile de departajare

Elvetia a furnizat surpriza optimilor de finala si a eliminat campioana mondiala Franta in meciul disputat pe Arena Nationala din Bucuresti. Un meci in care Elvetia a deschis scorul, apoi Franta s-a desprins la 3-1, pentru ca elvetienii sa revina in extremis pe final si sa trimita meciul in prelungiri. S-a ajuns in cele din urma la loteria loviturilor de departajare, unde singurul penalty a fost ratat de Kylian Mbappe, superstarul Frantei care insa n-a jucat nimic 120 de minute. Elvetia va intalni Spania pentru un loc in semifinalele EURO 2020. continuă pe Online Sport

actualitate, 05:15