07:15

Mihaela Buzarnescu, eliminata in primul tur al turneului de la Birmingham

Mihaela Buzarnescu, locul 42 WTA, a fost invinsa, luni, cu scorul de 6-3, 6-4, de jucatoarea ceha Ka. continuă pe România Liberă

WTA Birmingham: Elina Svitolina (favorita 4), eliminata in primul tur de Margarita Gasparyan (62 WTA)

Elina Svitolina 7 WTA), cap de serie numarul 4, a parasit turneul de la Birmingham inca din primul tur. Jucatoarea din Ucraina a fost invinsa in trei seturi de rusoaica Margarita Gasparyan 62 WTA), scor 6-3, 3-6, 6-4, dupa o ora si 55 de minute.

WTA Mallorca: Irina Bara, eliminata in primul tur al calificarilor dupa ce a castigat primul set

Irina Bara 165 WTA) a fost eliminata in primul tur al calificarilor turneului de la Mallorca, dupa ce a fost invinsa de Varvara Lepchenko 127 WTA), scor 2-6, 6-1, 6-2, dotat cu premii de 250. 000 de dolari.

WTA Birmingham: Mihaela Buzarnescu, invinsa de Karolina Pliskova in primul tur

Mihaela Buzarnescu, locul 42 WTA, a fost invinsa, luni, cu scorul de 6-3, 6-4, de jucatoarea ceha Karolina Pliskova, locul 3 WTA si cap de serie numarul 3, beneficiara a unui wild card, in primul tur al turneului de categorie Premier de la Birmingham.

Europa League: Posibilii adversari pentru FCSB si U Craiova in primul tur preliminar

UEFA a decis grupele pe baza carora se vor stabili partidele din primul tur preliminar al Europa League, faza a competitiei in care vor evolua doua echipe din Romania: FCSB si Universitatea Craiova. Tragerea la sorti va avea loc marti, de la ora 16. 30, la Nyon.

Liga Campionilor: CFR Cluj a aflat numele posibilelor adversare din primul tur preliminar

CFR Cluj a aflat numele posibililor adversari din primul tur al Ligii Campionilor. Misiunea campioanei Romaniei se anunta una extrem de dificila, intrucat echipele sunt foarte puternice.

actualitate, 07:15