01:05

MINUT cu MINUT EUROPA LEAGUE Flamurtari-Petrolul 1-3 si FK Jagodina-CFR Cluj 0-1

Atiurmaritin direct, LIVE TEXT, meciurile retur dintreFlamurtari siPetrolul 1-3si FK Jagodina siCFR Cluj 0-1. Rezultatele inregistrate in tur: Petrolul-Flamurtari 2-0 si, respectiv, CFR Cluj-FK Jagodina 0-0. continuă pe Online Sport

LIVE EUROPA LEAGUE Flamurtari-Petrolul (20:00) si FK Jagodina-CFR Cluj (21:30)

Urmariti in direct, LIVE TEXT, meciurile retur dintreFlamurtari siPetrolul 20:00) si FK Jagodina siCFR Cluj 21:30). Rezultatele inregistrate in tur: Petrolul-Flamurtari 2-0 si, respectiv, CFR Cluj-FK Jagodina 0-0.

LIVE EUROPA LEAGUE Flamurtari-Petrolul 1-1, Teixeira restabileste egalitatea din pasa lui Mutu

LIVE EUROPA LEAGUE FK Jagodina-CFR Cluj 0-0

Urmariti in direct, LIVE TEXT, meciurile retur dintreFlamurtari siPetrolul 1-3si FK Jagodina siCFR Cluj 21:30). Rezultatele inregistrate in tur: Petrolul-Flamurtari 2-0 si, respectiv, CFR Cluj-FK Jagodina 0-0.

CFR Cluj evita prelungirile si se califica in Turul 3 al Europa League

CFR Cluj a avut o misiune ingrata in Serbia, de a invinge in fata a peste 10. 000 de fani sarbi veniti sa vada fosta campioana a Romaniei in mansa retur a confruntarii cu FK Jagodina. Guima a facut diferenta intr-un meci care se indrepta negresit spre prelungiri, scor 1-0, iar CFR Cluj completeaza astfel tabloul echipelor calificate in urmatorul tur al Europa League. Petrolul si Astra sunt celelalte formatii care au ajuns in turul III, in timp ce Steaua va intalni Aktobe in faza similara a Ligii Campionilor.

Guima aduce calificarea lui CFR in turul III al Europa League

Petrolul castiga in Albania si contribuie la coeficientul Romaniei

Petrolul a acces in turul III preliminar al Europa League dupa o dubla victorie inregistrata in fata albanezilor de la Flamurtari. Lupii au muscat si in retur, scor 3-1, prin golurile reusite de Teixeira, Pablo De Lucas si Priso. Flamurtari a deschis scorul undeva spre finalul primei reprize, Petrolul a egalat rapid, pentru ca mai apoi sa se impuna spre final. Viktoria Plzen este urmatorul adversar al Petrolului in turul III al competitiei.

Flamurtari - Petrolul 1-3: cat au tremurat ploiestenii pentru calificare si cu cine vor juca in urmatoarea faza

Formatia antrenata de Razvan Lucescu s-a deplasat in Albania, dupa victoria cu 2-0 de pe teren propriu, insa accederea in turul III preliminar al Ligii Europa n-a fost chiar o formalitate.

Avancronica Flamurtari-Petrolul (LIVE, 20:00)

Petrolul a transat tarziu mansa tur a disputei cu Flamurtari, iar la adapostul acelui 2-0 obtinut la Ploiesti echipa lui Razvan Lucescu abordeaza cu incredere returul de la Vlore.