15:30

O ora si zece minute! Atat a rezistat Simona Halep in fata Serenei Williams, in sferturi la Indian Wells

Simona Halep s-a oprit in sferturile de finala ale turneului de la Indian Wells, acolo unde a fost invinsa de liderul mondial Serena Williams. continuă pe Adevărul

VIDEO Rezumatul partidei Simona Halep vs Ekaterina Makarova - Cum a invins-o Simona pe rusoaica

Simona Halep 5 WTA) a facut o adevarata demonstratie de forta impotriva Ekaterinei Makarova 32 WTA), numarul cinci mondial impunandu-se dupa o ora si 5 minute. In urma acestui succes 6-2, 6-4), Halep s-a calificat in optimile de la Indian Wells. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei cu Makarova.

Simona Halep eliminata de Serena Williams la Indian Wells (video)

Simona Halep a jucat cel mai bun tenis al sau in acest moment al anului, insa nu a fost suficient pentru a-i pune probleme liderei mondiale Serena Williams in sferturi la Indian Wells. Serena s-a calificat in semifinale dupa un succes rapid, intr-o ora si opt minute, cu 6-4, 6-3, insa la final a vorbit cu foarte mult respect despre Halep.

Simona Halep eliminata de Serena Williams la Indian Wells

GAME cu GAME Simona Halep - Serena Williams in sferturi la Indian Wells

Simona Halep a incercat sa devina a doua jucatoare din istoria Indian Wells, dupa Martina Navratilova, care sa castige doua finale consecutive la turneul californian. Dupa un turneu foarte bun pana acum, jucatoarea din Romania a infruntatin sferturile de finala cel mai dur obstacol, Serena Williams. Vedeti mai jos cum a decurs meciul celor doua intins pe durata a doar o ora si 8 minute.

Simona Halep e in optimi la Indian Wells. A invins-o clar pe rusoaica Ekaterina Makarova intr-o ora si cinci minute

Simona Halep, locul 5 WTA, a jucat in turul al treilea al turneului de la Indian Wells, contra Ekaterinei Makarova, locul 32 WTA, din Rusia.

Indian Wells: Simona Halep vs Barbora Strycova 6-3, 1-0/ Abandon Strycova - Halep se califica in sferturi

Simona Halep 5 WTA) a avut parte de un meci scurt impotriva Barborei Strycova, la scorul de 6-3, 1-0 pentru jucatoarea noastra sportiva din Cehia 37 WTA) abandonand din motive medicale. Meciul de pe terenul trei a durat 46 de minute. In urma acestui succes, Simona a obtinut calificarea in sferturile de finala de la Indian Wells, competitie pe care a castigat-o in urma cu un an.

VIDEO Rezumatul partidei Simona Halep vs Barbora Strycova

Simona Halep 5 WTA) a stat pe teren doar 46 de minute impotriva Barborei Strycova 37 WTA), jucatoarea din Cehia abandonand la scorul de 6-3, 1-0 pentru Halep. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei de pe terenul 3.

Simona Halep merge in sfeturi la Indian Wells. Meci cu Serena Williams

Simona Halep s-a calificat in sferturi de finala la Indian Wells dupa un meci de 46 de minute cu Barbora Strycova, jucatoare care a abandonat in debutul setului al doilea din cauza unor probleme de sanatate. Halep conducea in momentul retragerii adversarei sale cu 6-3, 1-0.

Simona Halep, calificare usoara in sferturile de la Indian Wells. Adversara a abandonat in al doilea set

Simona Halep locul 5 WTA) s-a calificat fara probleme in sferturile de finala ale turneului de la Indian Wells dupa ce adversara sa, Barbora Strycova locul 37 WTA), a abandonat in setul al doilea, dupa numai 46 de minute de joc.

Simona Halep, victorie prin abandon cu Barbora Strycova in optimi la Indian Wells

actualitate, 15:30