01:06

Pandurii - Fiorentina. Eric de Oliveira: Vom juca pentru orgoliul nostru, vom furniza o surpriza

Pandurii Targu-Jiu disputa joi meciul cu Fiorentina, pe teren propriu, din cadrul etapei cu numarul patru a Grupei E, din Europa League. continuă pe Adevărul

Eric de Oliveira: Vom juca impotriva Fiorentinei pentru orgoliul nostru, vom furniza o surpriza

Pandurii Targu-Jiu disputa joi meciul cu Fiorentina, pe teren propriu, din cadrul etapei cu numarul patru a Grupei E, din Europa League. Partida se va juca incepand cu ora 20. 00, pe Cluj Arena.

Pandurii - Fiorentina: 1-2 Gorjenii rateaza saisprezecimile Ligii Europa dupa un meci dramatic.

Pandurii Targu Jiu a pierdut meciul retur, cu Fiorentina, scor 1-2, din etapa a patra a grupelor Ligii Europa. Elevii lui Pustai au fost invinsi pe final de meci, Fiorentina inscriind doua goluri in 5 minute. Pandurii Targu Jiu rateaza, dupa esecul de joi seara, urmatoarea faza a competitiei. Gorjenii mai au de disputat inca doua partide in grupe, insa Fiorentina si Dnipru au obtinut deja calificarea in saisprezecimi. Scor LIVE Pandurii - Fiorentina: 1-2 Eric 32 - Ryder Matos 86, Borja .

LIVE Pandurii - Fiorentina: 1-0 GOL din foarfeca Eric! A inceput repriza a doua.

Pandurii Targu Jiu evolueaza in aceasta seara, incepand cu ora 20. 00, impotriva italienilor de la Fiorentina, in cea de a patra etapa a grupelor Ligii Europa. Gorjenii isi doresc victoria in aceasta seara, in conditiile in care sansele lor pentru a mai prinde primavara europeana sunt foarte mici. Elevii lui Pustai au un meci decisiv in aceasta seara, deoarece in cazul in care vor pierde, iar Pacos inregistreaza de asemeni un rezultat negativ cu Dnipru, Pandurii va pierde cursa pentru locul al .

LIVE Pandurii - Fiorentina: 1-0 GOL din foarfeca Eric! Gorjenii conduc la PAUZA.

VIDEO Nimiciti in cinci minute: Pandurii-Fiorentina 1-2. Golul fabulos al lui Eric n-a fost de ajuns pentru a rapune reduta toscana

Brazilianul Eric a marcat golul vietii cu o executie superba, din foarfeca, dar gorjenii au fost invinsi, dramatic, pe final de partida si spun adio competitiei, avand doar sansa de a termina pe locul trei in grupa.

LIVETEXT Pandurii-Fiorentina 1-0. Eric marcheaza un gol cu o foarfeca fabuloasa

Pandurii isi joaca impotriva Fiorentinei ultima sansa de calificare in saisprezecimile Europa League. La prima vedere, gorjenii vor avea o misiune mai usoara decat in meciul tur, deoarece italienii si-au lasat acasa aproape toate vedetele. Ramaneti pe www. adevarul. ro pentru a urmari partida in format livetext.

LIVETEXT Pandurii-Fiorentina 1-1. Eric marcheaza un gol cu o foarfeca fabuloasa. Oaspetii egaleaza pe final de meci

Pandurii-Fiorentina 1-2. Ne-am inecat ca ... oltenii la mal!

Foarfeca splendida a lui Eric, din prima repriza, nu le-a adus pandurilor nici macar un punct, Fiorentina impunandu-se la limita, scor 2-1, gratie golurilor inscrise spre final de Ryder Matos si Borja Valero. Ramanem doar cu executia magnifica a brazilianului si, evident, cu un gust amar, in conditiile in care ne-am impotmolit iarasi spre final, la mai putin de 24 de ore distanta de semiesecul Stelei din Elvetia.

Pandurii - Fiorentina. Cristi Pustai: E greu de crezut ca am putea domina jocul cu Fiorentina

Pandurii Targu Jiu va intalni joi Fiorentina, pe teren propriu, in cadrul etapei a patra din Grupa E Europa League. Partida se va juca incepand cu ora 20. 00, pe Cluj Arena.

LIVE Pandurii - Fiorentina: 20.00 Gorjenii lui Pustai vor victoria.

actualitate, 01:06