05:30

Petrolul - Steaua 2-3. Incidente intre suporteri inainte si in timpul meciului

Steaua Bucuresti a invins, duminica seara, la Poliesti, cu scorul de 3-2, 2-1 la pauz[, echipa Petrolul, intr-un meci din etapa a VIII-a a Ligii I. Golurile oaspetilor au fost marcate de Chipciu 14, Keseru 17 si Varela 73. Petru poliesteni au incris Tamuz in minutul 28, si respetctiv 59. continuă pe România Liberă

VIDEO Petrolul-Steaua 2-3. Meci superb la Ploiesti, precedat de incidente in tribune. Varela a adus victoria oaspetilor, care raman lideri in Liga 1

Steaua a invins pe Petrolul, la Ploiesti, in derby-ul etapei a 8-a din Liga 1, scor 3-2. Desi a condus cu 2-0, campioana en-titre s-a vazut egalata dupa dubla lui Tamuz, dar Varela a inscris golul victoriei pentru ros-albastri, care revin, astfel, pe primul loc al clasamentului.

Incidente la Petrolul-Steaua. Startul meciului a fost intarziat

Suporterii ploiesteni si-au dat din nou in petec, duminica seara, la derby-ul dintre Petrolul si Steaua.

Liga 1: Petrolul - Steaua 2-3/ Campioana, din nou pe prima pozitie

Steaua a revenit pe prima pozitie a clasamentului din Liga 1, dupa ce a castigat, scor 3-2, partida cu Petrolul, disputata pe Ilie Oana etapa a opta). Campioana a condus cu 2-0, s-a vazut egalata, dar reusita lui Varela 73') a stabilit invingatoarea.

actualitate, 05:30