13:30

VIDEO Petrolul-Steaua 2-3. Meci superb la Ploiesti, precedat de incidente in tribune. Varela a adus victoria oaspetilor, care raman lideri in Liga 1

Steaua a invins pe Petrolul, la Ploiesti, in derby-ul etapei a 8-a din Liga 1, scor 3-2. Desi a condus cu 2-0, campioana en-titre s-a vazut egalata dupa dubla lui Tamuz, dar Varela a inscris golul victoriei pentru ros-albastri, care revin, astfel, pe primul loc al clasamentului. continuă pe Adevărul

Petrolul - Steaua 2-3. Incidente intre suporteri inainte si in timpul meciului

Steaua Bucuresti a invins, duminica seara, la Poliesti, cu scorul de 3-2, 2-1 la pauz[, echipa Petrolul, intr-un meci din etapa a VIII-a a Ligii I. Golurile oaspetilor au fost marcate de Chipciu 14, Keseru 17 si Varela 73. Petru poliesteni au incris Tamuz in minutul 28, si respetctiv 59.

Incidente la Petrolul-Steaua. Startul meciului a fost intarziat

Suporterii ploiesteni si-au dat din nou in petec, duminica seara, la derby-ul dintre Petrolul si Steaua.

Liga 1: Petrolul - Steaua 2-3/ Campioana, din nou pe prima pozitie

Steaua a revenit pe prima pozitie a clasamentului din Liga 1, dupa ce a castigat, scor 3-2, partida cu Petrolul, disputata pe Ilie Oana etapa a opta). Campioana a condus cu 2-0, s-a vazut egalata, dar reusita lui Varela 73') a stabilit invingatoarea.

actualitate, 13:30