16:15

Pontul zilei la Euro 2020: Ucraina vs Anglia - Culoarul excelent al britanicilor si cum poate Zinchenko sa-i imbogateasca pe pariori

Cartile par facute sa o faca fericita pe Anglia, singura mare nationala din Europa care n-are in palmares titlul continental. Mai trebuie doar ca si nationala Albionului sa stie sa profite de culoarul pana in finala. continuă pe Hotnews

LiveBLOG Euro 2020: Ucraina vs Anglia 0-4 (Rep. II) - Englezii, dezlantuiti la Roma

Ucraina si Anglia se lupta pentru ultimul loc care duce in semifinalele de la Euro 2020. Trupa lui Gareth Southgate este mare favorita, dar acest turneu final a avut deja parte de multe surprize. Meciul de la Roma este LiveBLOG pe HotNews. ro si in direct pe ProTV.

Pontul zilei la Euro 2020: incep sferturile - Elvetia vs Spania Repriza a doua si teava cu goluri

Sferturile de la Euro 2020 incep in forta cu duelul dintre Elvetia si Spania. La Sankt Petersburg, cele doua nationale vor incerca sa-si puna in evidenta planul ofensiv, iar oboseala ar putea juca un factor foarte important.

Pontul zilei la Euro 2020: Cehia vs Danemarca - Marile surprize si golurile marcate

Dupa ce Spania si Italia au facut deja pasul in semifinale, Cehia si Danemarca doua dintre surprizele placute de la Euro 2020) se vor lupta pentru a ajunge in penultimul act. Duelul de la Baku va incepe la ora 19:00.

Pontul zilei la Euro 2020: Belgia vs Italia - Cota impresionanta la scor corect

Belgia vs Italia este, cel putin la nivel de afis, unul dintre cele mai interesante dueluri din sferturile Euro 2020. Era normal ca si variantele de pariere sa fie pe masura. Meciul de la Munchen vineri, ora 22:00) ofera un adevarat regal pentru cei pasionati de cote.

FOTO Elina Svitolina, suporterul de lux al Ucrainei la Euro 2020

Ucraina este una dintre marile surprize de la Euro 2020, trupa pregatita de Andriy Shevchenko bifand calificarea in sferturi. Formatia galben-albastra a avut un suporter de lux din fata televizorului la meciul cu Suedia castigat cu 2-1): Elina Svitolina.

Imaginea zilei: Gianluigi Donnarumma, tradarea si cei 20 de euro

Fanii lui AC Milan nu l-au iertat pe Gianluigi Donnarumma, dupa ce italianul a ales banii PSG-ului in locul prelungirii contractului cu rossonerii. inaintea partidei cu Belgia din sferturile Euro 2020, un suporter i-a intins o bancnota de 20 de euro portarului care se afla la incalzire.

LIVE Ucraina - Anglia 0-4. Trei goluri dupa pauza

Ultimul sfert de finala de la EURO 2020 este live text in aceasta pagina, sambata, de la ora 22:00. Partida se disputa la Roma.

Euro 2020: Tabloul complet al sferturilor

Ucraina a intregit lista echipelor calificate in sferturile Euro 2020 dupa ce a trecut dupa prelungiri) de Suedia. Anglia este mare favorita pe o jumatate de tablou, in timp ce pe cealalta lucrurile sunt complicate: aici se afla Belgia, Italia si Spania.

Anglia, fara suporteri in sferturile de finala de la Euro 2020. Ce se intampla cu fanii nationalei Albionului

Anglia ar putea juca in sferturile de finala de la Euro 2020 fara sa fie incurajata de suporteri. Dupa victoria istorica in fata Germaniei, cu 2-0, nationala Albionului se va deplasa, pentru prima ora la acest turneu final, in afara tarii. Partida contra Ucrainei, de sambata, 3 iulie, va fi gazduita de Stadio Olimpico din .

Eliminarea Germaniei - Primul nume mare care se va retrage dupa esecul de la Euro 2020

Mijlocasul Toni Kroos isi va anunta in urmatoarele zile retragerea din nationala Germaniei, care a fost eliminata, marti, de Anglia, in optimile de finala ale Euro-2020, anunta Bild, citat de presa internationala.

actualitate, 16:15